“Terör bitmeden…”

BBP lideri Destici, terör bitmediği sürece hiçbir problemin çözülemeyeceğini iddia etti.

“Terör bitmeden…”

Kayseri’de bir derginin düzenlediği ‘Yılın Belediye Başkanları’ etkinliğine katılan Mustafa Destici, “Kim önümüze hangi gündem maddesini koyarsa koysun hangi suni gündemler ortaya koyarak oy devşirmeye çalışırsa çalışsın, Türkiye'nin birinci gündem maddesi terördür” dedi.

BBP Genel Başkanı Destici sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye, terörden kurtulmadığı sürece hiçbir problemini çözemez, ne iç borcunu ne de dış borcunu da sıfırlayamaz. Ne güvenliği sağlayabilir, ne işsizliği, ne yoksulluğunu, ne de yolsuzlukları yok edebilir. Temel problemlerinin hiç birisini çözemez. Türkiye hem milli kaynaklarını teröre heba ediyor, hem güvenliğini, hem kardeşliğini kaybediyor. Milli birliği, üniter devlet yapısı tehdit altında. Bütün bunlardan kurtulması için Türkiye'nin öncelikle terör belasından kurtulması gerekiyor.”

28 yıl geriye dönüp bakıldığında, terörle gerçek anlamda mücadele edilmediğini, ediliyormuş gibi yapıldığını gördüğünü kaydeden Destici, geride kalan süreçte eğitimli birliklerin kurulamadığını, terörün dış desteğinin kesilemediğini, devlet içine sızmaların önlenemediğini ve yerel belediyelerin PKK’ya finans aktarmaya devam ettiğini dile getirdi.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...