ÖSYM’de güvenlik açığı

ÖSYM'nin internet sitesinde ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı.

ÖSYM’de güvenlik açığı

Sozcu.com.tr/

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin skandalları bitmek bilmiyor. ÖSYM şimdi de adaylara büyük zarar verecek bir güvenlik açığıyla gündeme geldi.

ÖSYM geçtiğimiz günlerde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nde çalıştırılmak üzere toplam 36 uzman yardımcısı alacağını sitesinde duyurdu. Bu duyuruya başvuru yapmak isteyen adayları internet sitesinden formu doldurmak için http://personelalim.osym.gov.tr/ adresine yönlendirdi. Ancak yönlendirilen bu adreste büyük bir güvenlik açığı vardı.

ÖZEL BİLGİLERİ GÖRÜNTÜLENİYOR

ÖSYM’nin internet sitesindeki başvuru formuna vatandaşlık numarasını bildiğiniz bir kişinin numarasını yazdığınızda, fotoğrafı, anne adı, baba adı, ev telefonu ve cep telefonu numarası, e-mail adresi, ev adresi, Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda aldığı puanlara kadar tüm bilgilerini yayınlayabiliyorsunuz. Hatta başka adaylar adına, bölüm tercihinde de bulunabiliyorsunuz. Bu güvenlik açığı geçmiş yıllarda ÖSYM bünyesinde herhangi bir sınava girmiş adaylar için büyük bir problem oluşturuyor. ÖSYM konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, sitesindeki açığı da gidermiş değil.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...