Polisi katliamcılara benzetti!

Diyarbakır'daki polis müdahalesini Hama'daki katliamla bir tutan Demirtaş, özgürlük(!) istedi.

Polisi katliamcılara benzetti!

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mardin’de 3 gündür süren ”BDP ve Blok Toplantısı”nın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Mardin Erdoba Elegance Hotel’de yapılan ”Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ve Blok Toplantısı”nın değerlendirme toplantısında konuşan Demirtaş, 3 gün süren çalışmanın çok verimli geçtiğini, parlamento çalışmalarını değerlendirerek eksiklikleri tespit ettiklerini söyledi.

Bölgedeki cezaevlerinde yaşanan gelişmelere değinen Demirtaş, Şanlıurfa Cezaevi’nde 13 insanın devlet eliyle katledildiğini, bütün cezaevlerinde isyan başladığını iddia etti.

Hızını alamayan Demirtaş, geçtiğimiz Cumartesi günü Diyarbakır’da mitinge izin verilmemesi üzerine sözde özgürlük yanlılarına müdahale eden polisin görevini yapmasını da Suriye’nin Hama kentinde yapılan katliamla bir tuttu!

Demirtaş, “Nasıl ki Suriye halkı için özgürlük, adalet istiyorsanız, nasıl ki oradaki isyanın durmasının tek koşulu demokrasinin gelmesi diyorsanız, aynı şey Türkiye için de geçerlidir”  ifadelerini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...