BDP’li Sakık isyan etti

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, İntihar eden oğlundan isim vermeden sitemini dile getirdi.

BDP’li Sakık isyan etti

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın annesinin vefatı üzerine TBMM Genel Kurulu'nda parti grup başkanvekillerinin söz alarak başsağlığı dilemesi üzerine, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık “Bizim acılarımızı niye burada dile getirmiyorsunuz. Kürt olduğumuz için mi, ayıptır günahtır.”

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın annesinin vefat haberinin duyulması üzerine, parti grup başkanvekilleri Oktay Vural’a ve MHP’ye başsağlığı diledi.

Ardından Meclis Başkanvekili’nden söz alan BDP Muhş Milletvekili Sırrı Sakık, intihar eden oğlu Sedar’ın ismini vermeden hatırlatarak, ‘Bu tür acıları paylaşmak aslına çok insani bir şey. Ama bu bile gösteriyor ki yaramı deştiniz. Siz Meclis olarak deştiniz. Siz grup başkan vekili olarak yaramı deştiniz. Ben sizden bir parçayım. Bizim grubumuzdan arkadaşlarımız, biz yakınlarımızı kaybettiğimizde niye aynı hassasiyeti göstermiyorsunuz. Herkese gösterdiğiniz bu hassasiyeti Kürtler’den neden esirgiyorsunuz? Ayıptır ayıp, günahtır günah. İnsanlıktan pay almamışsınız.’ diye konuştu. Sakık’ın konuşması sırasında salonda uğultular yükseldi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...