“Son kez aday olacağım”

Eskişehir İl Kongresi'nde konuşan Tayyip son kez genel başkanlığa aday olacağını açıkladı.

“Son kez aday olacağım”

Başbakan Tayyip, Eskişehir İl Kongresi'nde yaptığı konuşmasında 30 Eylül'deki AKP Kongresi'nde, 4'üncü ve son kez genel başkanlığa aday olacağını söyledi.

 

Tayyip, “Biz, verdiğimiz sözün gereği olarak, 12 Haziran milletvekili seçimlerinde üçüncü dönem ve son kez olarak milletvekili seçildik. Bir dönem ara vererek ondan sonra herkesin milletvekili olma şansı var. 30 Eylül’de Ankara’daki büyük kongrede bu düzenlemeler de böylece zaten yerini buluyor. Yine verdiğimiz sözün bir gereği olarak, dördüncü ve son kez genel başkanlığa aday olacağız” diye konuştu.

 

“TERÖRLE ÜZERİMİZE GELDİLER”

 

“Partimizi kapatmak istediler netice alamadılar. ‘Cumhurbaşkanı seçemezsiniz’ dediler, ‘seçeriz, hem de millete seçtiririz’ dedik” diyen Tayyip, sürekli terörle üzerlerine gelindiğini, bunun nedeninin ise AKP’nin gücünden kaynaklandığını iddia etti.

T

5 MİLYAR DOLAR IMF KASASINDA

 

Tayyip, Türkiye’nin vaat ettiği 5 milyar doları IMF’ye gönderdiğini açıkladı. IMF’ye olan borcun 1,7 milyar dolara düştüğünü kaydeden Tayyip, “IMF bizden şu anda para istedi. Biz de 5 milyar dolar aktardık. Artık Türkiye alan el değil, veren el. Türkiye aynı zamanda IMF’nin yüzde 1,1 ortağı” dedi.

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...