Uyardı kendi aracı kaza yaptı!

Eskişehir Valisi, trafik için uyarı Tweet'i attıktan birkaç sonra trafik kazası geçirdi

Uyardı kendi aracı kaza yaptı!

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir içinde bulunduğu makam otomobili Eskişehir-Ankara karayolunun 44’üncü kilometresinde önünde giden pancar yüklü kamyona arkadan çarpıp şarampole yuvarlandı. Vali Kadir Koçdemir ve şoförü kaza sonucu hafif şekilde yaralanırken koruması ise ağır yaralandı.

Vali Koçdemir ve şoförü ambulansla Eskişehir Devlet Hastesine, kazada ağır yaralanan koruması ise Osmangazi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altında alındı.

Durumunun iyi olduğu belirtilen Vali Koçdemir’in hastanenin acil servsindeki ilk müdahalesinin ardından tedbir amaçlı olarak geceyi beyin cerrahi ve yoğun bakım servisinde geçireceği öğrenildi.

BAŞHEKİM: YÜZÜNDE UFAK SIYRIKLAR VAR
Makam aracıyla geçirdiği trafik kazasında yaralanan Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Beyin Cerrahisi Yoğun Bakım Servisi’nden çıkartılarak servise alındı. Beyin Cerrahi Servisi’ndeki özel odada tedavisi süren Koçdemir’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Eroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada Vali Koçdemir ve makam şoförü Sedat Erdem’in kazanın ardından hastanelerine getirildiklerini söyledi. Vali Koçdemir ve şoförü Sedat Erdem’in sağlık durumlarının iyi olduğunu açıklayan Dr.Eroğlu, şunları kaydetti:

“Sayın Valimizi serviste özel odaya aldık. Yüzünde ufak tefek sıyrıklar var. Ayağa kalkıp yürüyebiliyor, konuşabiliyor. Şoförünün de durumu iyi. İkisini de 24 saat müşahade altında tutacağız. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altında olan korumasının ise hayati tehlikesinin devam ettiğini öğrendik. Koruma polisi Şener Çakır henüz hayati tehlikeyi atlatamamış.”

VALİ YOĞUN BAKIMDAN SERVİSE ALINDI
Makam aracıyla geçirdiği trafik kazasında yaralanan Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Beyin Cerrahisi Yoğun Bakım Servisi’nden çıkartılarak servise alındı. Beyin Cerrahi Servisi’ndeki özel odada tedavisi süren Koçdemir’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr.Mehmet Eroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada Vali Kadir Koçdemir ve makam şoförü Sedat Erdem’in kazanın ardından hastanelerine getirildiklerini söyledi. Vali Koçdemir ve şoförü Sedat Erdem’in sağlık durumlarının iyi olduğunu açıklayan Dr.Eroğlu, şunları kaydetti:

“Sayın Valimizi serviste özel odaya aldık. Yüzünde ufak tefek sıyrıklar var. Ayağa kalkıp yürüyebiliyor, konuşabiliyor. Şoförünün de durumu iyi. İkisini de 24 saat müşahede altında tutacağız. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altında olan korumasının ise hayati tehlikesinin devam ettiğini öğrendik. Koruma polisi Şener Çakır henüz hayati tehlikeyi atlatamamış.”

KAZADAN ÖNCE TWİTTER’DEN UYARMIŞ

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir’in kazadan önce saat 19.32’de sıralarında Twitter'den “Bu gece Eskişehir’de hava sıfırın altında 6 dereceye kadar düşecek. Lütfen trafikte çok dikkatli olalım” diye yazdığı ortaya çıktı. Vali Koçdemir, uyarı yazısından sonra Ankara’dan Eskişehir’e gelirken saat 02.00 sıralarında makam aracıyla kaza geçirdi.

ANKARA’YA BÜTÇE İÇİN GİTMİŞ

Vali Kadir Koçdemir’in 2013 Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti olması nedeniyle çıkacak olan bütçe konusunda görüşmeler yapmak üzere Ankara’ya gittiği ve dönüşte kaza geçirdiği belirtildi.

Koçdemir’in haftada bir gün Eskişehir’den Ankara’ya giderek burada kentinin sorunlarına çözüm aradığı öğrenildi. Vali Koçdemir’in bu konuda yakın çevresine “Haftada bir günümü Eskişehir’in birikmiş sorunlarına çözüm bulmaya ayırıyorum. Bu nedenle de çarşamba ya da perşembe günleri Ankara’ya gidiyorum. Ankara’da bakanlarla, müsteşarlarla görüşüyorum” dediği belirtildi.

Vali Koçdemir’in son olarak Ankara’ya 2013 Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti bütçesiyle ilgili görüşmeler yapmaya gittiği ve “Bu kez Ankara’dan sevinçli haberlerle döneceğim” dediği kaydedildi.

KORUMA HAYATINI KAYBETTİ
Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir’in makam aracı ile yaptığı kazada ağır yaralanan koruma polis memuru Şenel Çakır hayata tutunamadı. Hastaneye kafa kaidesinde ve yüz çene bölgesinde çok parçalı kırıkları ve beyin içerisinde kanama sonucu beyin ölümü gerçekleşen Çakır, 11 saatlik yaşama mücadelesini kaybetti. Çakır’ın, Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi’ne, en şiddetli darbe şiddeti türü olan ‘komo 3’ puanıyla geldiği öğrenildi.

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, şoförü Sedat Erdem ve koruması Şener Çakır’ın da içinde bulunduğu makam aracı, gece 02.00 sıralarında Mahmudiye kavşağında Yalçın Bilge idaresinde 51 EC 776 plakalı kamyona seyir halindeyken arkadan çarptı. Kazada yaralanan Vali Kadir Koçdemir, Eskişehir Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi bölümüne kaldırıldı. Vali Koçdemir ve şoförü Sedat Erdem’in sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin Cerrahi Bölümü’ne kaldırılan koruması Şener Çakır ise hayatını kaybetti.

45 DAKİKA YAŞAMA DÖNDÜRÜLMEYE ÇALIŞTI
Kaza sonrası saat 03.30 sıralarında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirilen koruma memuru Şenel Çakır’ın kafa kaidesinde ve yüz çene bölgesinde çok parçalı kırıkları ve beyin içerisinde kanama tespit edildi. Acil serviste yapılan müdahale sonrası yoğun bakıma alınan Çakır’ın ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Ali Aslantaş, “Hasta son derece ciddi olarak komo puanı 3 olarak geldi. Bu puan bir insanın başına gelebilecek en ağır darbe şiddeti demektir.” dedi.

Koruma memuru Şenel’in saat 14.45 sıralarında solunum fonksiyonlarını kaybettiği ve doktorlar tarafından acil müdahalede bulunulduğu öğrenildi. Yaklaşık 45 dakika süren hayata döndürme çalışmalarına polis memuru Şenel cevap vermeyince saat 15.30’da hayatını kaybetti. Yaşamını yitiren Şenel için Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenleneceği öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...