Vural’dan ağır suçlama!

MHP Grup Başkanvekili Vural, AKP'li Çelik'i çok sert sözlerle eleştirdi.

Vural’dan ağır suçlama!

Vural, Meclis’te düzenlediği basınla sohbet toplantısında AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’e ağır sözlerle yüklendi.

Çelik’i her fırsatta BDP, PKK ve KCK’nın sözcülüğünü yapmak suretiyle her fırsatta onların söylediklerini tekrar etmekle suçlayan Vural, “Bu sözcü, maalesef AKP’nin kılavuzu olarak siyasal Kürtçülüğün mihmandarlığını yapar duruma gelmiştir” diye konuştu.

“PKK ve BDP, Diyarbakır’da ‘özerklik, Öcalan’a özgürlük’ diye bağırıyor, Çelik, Ankara’da bunun tanıtımını yapıyor” diyen Vural, şu ifadeleri kullandı:

“Hüseyin Çelik, kendi İçişleri Bakanı’nı, terör örgütü propagandası yapanların önüne atıyor. Uludere meselesinde PKK ağzıyla konuşan Çelik, Diyarbakır’daki mitingle ilgili de aynı tavrı sergiliyor. Bölücülere cesaret veren açıklamalar, AKP’nin kılavuzu Çelik’ten geliyor.”

Vural, Çelik’in milliyetçilere, ülkücülere, vatanperverlere, bu ülkenin birlik bütünlüğünü savunanlara aynı nezaketi göstermediğini ifade ederek, ” PKK’ya nezaket gösteriyor. Sanki AKP’nin değil BDP’nin sözcüsü gibi davranıyor” şeklinde konuştu.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...