Yorgan yatak açlık eylemi

Adana'da 20 yıldır çalıştıkları işyerlerinin tescili yapılmadığı için açlık grevi yapan esnaf yağmurda zor onlar yaşadı.

Yorgan yatak açlık eylemi

Adana’da  20 yıldan beri çalıştıkları işyerlerinin tescili yapılmadığı için açlık grevi başlatan Yüreğir Sebze Hali Esnaf, olumsuz hava koşulları nedeniyle büyük sıkıntı yaşadı.
Abidin Dino Sanat Parkı’nda başlattıkları açlık grevinin ilk 4 güdende sorun yaşamayan esnaf, 5’inci gününde yağmura yakalandı. Hava muhalefetine rağmen açlık grevini sürdürmekte kararlı olan 38 kişi, yağmurda ;parktaki yerini terk etmedi. Sağanak yağmur altında ıslanan hal esnafına, çevredeki vatandaşlar yardım eli uzattı. Evlerinden getirdikleri yatak, battaniye ve yastıkların üzerinde uyuyan ve yağmur altında ıslanan hal esnafının üzerine naylon çeken vatandaşlar, açlık grevine de destek verdi.
Yapılan haksızlığın düzeltilmesini isteyen açlık grevindeki esnaflar, “Yağmur da olsa, çamur da haklı davamızdan vaz geçmeyeceğiz. İş yerlerimizin tescili yapılana kadar eylemimizi sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...