Kamil Sönmez yoğun bakımda

Geçtiğimiz günlerde 45. Sanat yılını kutlayan Usta Sanatçı Kamil Sönmez beyin kanaması geçirdi.

Kamil Sönmez yoğun bakımda

Karadeniz müziğinin sevilen ismi Kamil Sönmez dün hastanede beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakıma alınan Sönmez 3 gün uyutulacak.

Ünlü sanatçı Kamil Sönmez’in sağlık durumuna ilişkin tedavi gördüğü hastaneden yapılan yazılı açıklamada, Sönmez’in beyin kanaması nedeniyle yoğun bakıma alınarak solunum destek cihazına bağlandığı belirtildi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Sanatçı Kamil Sönmez, Başkent Üniversitesi İstanbul Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde şeker hastalığına bağlı böbrek yetmezliği nedeni ile 18 Şubat 2010 tarihinden bu yana haftada 3 kez diyalize girmektedir. 02 Aralık 2012 gecesi acil servise solunum sıkıntısı nedeniyle başvurmuş, acil hemodiyalize alınarak, şifa ile evine gönderilmiştir. 03 Aralık 2012 sabahı bilinç bulanıklığı, kusma ile beraber sol vücut yarısında kuvvet kaybı gelişmiş beyin tomografisinde yaygın kanama saptanmıştır. Yoğun bakıma alınarak solunum destek cihazına bağlanmıştır. Beyin Cerrahisi tarafından acil olarak kanamaya müdahale edilmiştir. Halen hayati tehlikesi devam eden Sayın Kamil Sönmez yoğun bakımda tüm tedbirler alınmış olarak izlenmektedir”

 

SANATÇI DOSTLARINDAN MESAJ VAR

İbrahim Tatlıses‏@imparatoribo
Adam gibi adam olan değerli ağa beyim KamilSönmez’e sağlık dilerken Allah’tan da şifa dilerim yaradan yar ve yardımcımız olsun AMİN…

Mustafa Sandal‏@mustinetnet

Değerli sanatçımız Kamil Sönmez‘e acil şifalar. Dualarımız onunla…

Ceyhun Yılmaz‏@ceyhunyilmaz

Kamil Sönmez” e yaşam umudu ve şifa diliyoruz.

FERHAT TUNC‏@ferhatttunc

Kamil Sönmez‘in beyin kanaması geçirdiği ve yoğun bakıma alındığı söyleniyor.Karadenizin bu değerli sesine acil şifalar diliyorum

 

Loading...