Ölüm ve doğum sahnede

Tiyatro sanatçısı İstemi Betil, vefatının birinci yıl dönümünde yapılan törenle anıldı.

Ölüm ve doğum sahnede

İstanbul Devlet Tiyatrosu Üsküdar Tekel Sahnesi’nde dün akşam gerçekleştirilen anma törenine ünlü tiyatrocular Emin Olcay, Hayat Olcay, Mihriban Er, Devrim Evin, spor yazarı Atilla Türker ve müzisyen Haluk Özkan’ın yanı sıra İstemi Betil’in çok sayıda seveni katıldı. İstemi Betil’in hayatını anlatan görüntülerle başlayan gecede, ünlü müzisyenler Kerem Görsev ve Vedat Sakman da sahne aldı. Kerem Görsev, İstemi Betil’in en çok sevdiği Frank Sinatra’nın My Way şarkısını çalarken, Vedat Sakman da seslendirdiği şarkılarla geceye renk kattı.
Gecede konuşma yapan İstemi Betil’in tiyatro sanatçısı eşi Asuman Betil, herkese duygu dolu anlar yaşattı. Gecede diğer konuşma yapan İstemi Betil’in evladı gibi sevdiği tiyatro sanatçısı Ömer Yıldırım da, kendisiyle yaşadığı hatıralarını anlatarak katılımcıları hem hüzünlendirdi, hem de gülümsetti. İstemi Betil’in kızları İrem ve Senem’in sunduğu gecenin sonunda sürpriz bir doğum günü anı yaşandı. İstemi Betil’in yaklaşan doğum günü sebebiyle hazırlanın pasta sahneye getirilirken, törene katılanlar bu anı uzun süre alkışladı. İstemi Betil’in kızlarının, pastanın üzerinde yakılan bir mumun, sanatçıların unutulmaması adına daima yanacağını belirtmesi üzerine de ise duygusal anlar yaşandı.

KURTLAR VADİSİ YAPIMCILARINA KIRGINLIK

Öte yandan geceye Kurtlar Vadisi ekibinden kimsenin katılmaması ile ilgili yöneltilen sorular üzerine kürsüde kısa bir açıklama yapan İrem ve Senem Betil’in, “Kurtlar Vadisi yapımcılarını biz davet etmedik. Haklı bir kırgınlıktan dolayı bu gecede yer almalarını uygun görmedik” sözleri salonda büyük şaşkınlık yarattı.

 

Loading...