Tuğba’ya hapis şoku

Hakkında açılmış olan 'çete' davası sonuçlanan Tuğba Özay'a şok ceza.

Tuğba’ya hapis şoku

Çıkar amaçlı bir suç örgütüne yönelik düzenlenen “Rulet Operasyonu” kapsamında aralarında Yaşar Öz ve Tuğba Özay’ın da bulunduğu 51 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

-2008 YILINDA AÇILAN DAVADA KARAR ÇIKTI-

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Yaşar Öz, Abdulcabbar Kibaroğlu ve Murat Öztürk katıldı. 2008 yılından bu yana İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada bugün karar çıktı.

-YAŞAR ÖZ'E 57 YIL 10 AY HAPİS CEZASI-

Mahkeme, davanın tutuklu sanığı Yaşar Öz'e “haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “Yağmaya teşebbüs”, “tehdit”, “hürriyeti yoksun bırakma”, “Silahla öldürmeye teşebbüs” suçlarından 57 yıl 10 ay hapis cezası verdi.

-TUĞBA ÖZAY'A 1 YIL 8 AY-

Tuğba Özay'a müşteki sanık Abdulkadir Akın Büyükoğlu'na karşı tehdit suçunu işlediği sabit olduğu gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası verildi. Özay'ın cezası, yargılama sürecindeki davranışları nedeniyle 1 yıl 8 aya indirildi. Mahkeme, Özay'ın sabıkasız olması, tekrar suç işlemeyeceği kanaatinin oluşması nedeniyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Özay, 5 yıl içinde kasıtlı bir suç işlemediği takdirde hakkındaki dava düşecek. Ancak suç işlemesi durumunda ise açıklanması geri bırakılan hüküm mahkemece açıklanacak.

-ÖZAY'A ÖRGÜTTEN BERAAT KARARI-

Özay hakkında haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla kurulan silahlı suç örgütü içinde hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan ise beraat kararı verildi.

-ÖZAY'IN ESKİ SEVGİLİSİNE 6 YIL 2 AY CEZA-

Özay'ın eski sevgilisi sanık Akın Büyükoğlu da “silahla yaralama”, “tehdit”, “mala zarar verme” ve “Tuğba Özay’a yönelik hakaret” ve “Ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından 6 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

-ÖZAY 5,5 AY TUTUKLU KALDI-

Tuğba Özay dava kapsamında 5,5 ay tutuklu yargılandı. Özay, 24 Ocak 2008'de tahliye edildi.

Loading...