Yaz sıcaklarında saçlarınızı ihmal etmeyin

Güneşin kuruttuğu saçlarınızın bakımın ihmal etmeyin. İşte parlak ve sağlıklı saçlar için yapmanız gerekenler.

Yaz sıcaklarında saçlarınızı ihmal etmeyin

Yaz aylarının gelmesiyle deniz ve güneşe olan hasret de sona eriyor. Ancak yaz sonunda kuru ve yıpranmış saçlara sahip olmamak için tatilin tadını çıkarırken bir yandan da saçlara bakım yapmayı ihmal etmemek gerek. Sertifikalı Organik Kozmetik ve Aromaterapi ürünleriyle ünlü Fransız Florame'ın Genel Müdürü Fatma Apaydın, yaz aylarında saçlarınızın yıpranıp kurumasını önlemek için önerilerde bulundu.

Güneşten Kuruyan Saçlara Bitkisel Yağlarla Bakım:

Güneşin yakıcı etkisiyle nemi azalarak kurumaya yüz tutan saçlar için Argan Yağı pratik bir çözümdür. Vitamince çok zengin içeriğinin anti oksidan ve yenileyici özellikleriyle kurumuş, kırılgan saçları nemlendirir, güçlendirir ve parlaklığına geri kavuşturur.
Çuha Çiçeği Yağı, doymamış yağ asitleri (omega 6) ve E Vitamini açısından oldukça zengin içeriğiyle sağlıklı ve güzel görünmesine yardımcı olur. A ve E vitaminleri içeren Tatlı Badem Yağı da kuru ve mat saçları canlandırır. Jojoba Yağı ise tüm saç tipleri için canlılık ve parlaklık verirken kuru ve kırılgan saçları besler.

Deniz Tuzu ve Havuz Suyundaki Klorun Yıprattığı Saçlara Bakım:

Yazın serinlemenin en güzel yolu olan deniz ve havuzlar maalesef içerdikleri tuz ve klor yüzünden saçların kuruyarak zayıflamasına yol açıyor. Deniz tuzu ve havuz suyunun kloruna karşın alınacak en iyi önlem saçları uygun bir şampuan ve bol su ile arındırmak. Şampuandan önce kuru saça uygulanan Florame Saç Bakım Yağı ile kuru, sert, mat ve taranması zor saçlara karşı etkilidir. İçeriğinde bulunan Portakal, Limon ve Ylang ylang esansiyel yağları ile saçlarınızın parlak ve canlı görünmesini sağlar. Lavanta ve Biberiye esansiyel yağları ile saç derisini yenileyip güçlendirir. Kakao, Jojoba, Kastor yağları ile saçlarınızı besler korur.

Florame Yoğun Parlaklık Şampuanı, Limon, Portakal ve Ylang Ylang esansiyel yağları ile saç tellerini besler ve güçlendirir. Derinlemesine temizler, kurutmaz. Doğal içeriğinden dolayı zararlı kimyasallara maruz kalmadan saçınızı istediğiniz kadar yıkayabilirsiniz. Saç derinize gerekli bakımı yapar ve yeniden sağlıklı olmasını sağlar ve saçlarınıza parlaklık verir.

Şampuanın içeriğine dikkat!

Şampuan ve duş jellerinde kullanılan köpürtücü ajanlar, hangi kaynaktan elde edildiğine bağlı olarak, cilt üzerinde zararlı etkiye sahip olabilir. Şampuanlarda yer alan Amonyum Laureth Sülfat(ALES), Sodyum Lauryl Sülfat (SLS) ve Sodyum Laureth Sülfat (SLES) gibi maddeler cilt için daha tahriş edicidir. Palm veya hindistancevizi yağı gibi doğal kaynaklardan elde edilmezler. Sülfürük trioksit ve klorosülfürük asitten oluşturulurlar. Cilt üzerinde alerjik reaksiyonların çoğuna neden olurlar ve cildin kuruyup tahriş olmasına yol açarlar. Zaten güneş ve klorlu sudan yıpranmış olan saç derisi, şampuanların içinde yer alan tahriş edici maddeler yüzünden daha da hassas hale gelebilir.

Saçlar için hayati öneme sahip olan saç diplerinin de sağlıklı olabilmesi için kullanılan şampuanın hindistan cevizi veya palm yağından elde edilen ve en yumuşak anyonik aktif bileşen olan Amonyum Lauryl Sülfat (ALS) içermesi tercih edilmelidir. Şampuanların köpürmesine ve cildi ve saçı temizlemesine olanak sağlayan bu içeriğin ciltte toksik bir etkisinin olmadığını, kanserojen bir risk içermediğini ve ciltte hassasiyete neden olmadığı HERA (Human and Environmental Risk Assessment –Avrupa İnsan ve Çevre Risk Değerlendirme Kuruluşu) tarafından yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Loading...