Akhisar’da twitter krizi

Teknik direktörünü twitter'dan eleştiren Anıl, süresiz kadro dışı bırakıldı.

Akhisar’da twitter krizi

Spor Toto Süper Lig’de üst üste aldığı yenilgilerle son sıralarda olan Akhisar Belediyespor’da Anıl Taşdemir krizi yaşandı. Anıl, Bursaspor maçında teknik direktör Hamza Hamzaoğlu tarafından sürpriz bir kararla 18 kişilik kadroya alınmadı. Bunun üzerine iki ay önce kadro dışı bırakılan eski kaptan Kürşat Duymuş, Twitter’da Hamzaoğlu’nu sert bir dille eleştirince, Anıl da mesaja destek verince süresiz kadro dışı bırakıldı.

Salı akşamı antrenmanda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Anıl, “Kürşat ağabeye her konuda kefilim” diyerek tavrını sürdürürken Bursaspor maçında kadroya alınmaması konusunda ise, “Ne sakatım ne hasta. Hocamızın kararı. Buna benim söyleyebilecek bir şeyim yok” dedi. Genç futbolcu devre arasında ayrılıp ayrılmayacağı sorusuna da, “Bunu zaman gösterir. Sonuçta benden kaynaklanan bir sorun, hocanın rahatsız olduğu bir şey varsa söyler, ben de söylerim. En fazla yollarımızı ayırırız” cevabını verdi.

Gelişmeler üzerine bu sabah toplanan yönetim, Hamza Hamzaoğlu’nun raporu doğrultusunda Anıl’ı süresiz kadro dışı bıraktı.

Yazılı bir açıklama yapan Basın Sözcüsü İbrahim Evren Acar, şu bilgiyi verdi:
“Bu sabah yapılan toplantıda futbolcumuz Anıl Taşdemir kadro dışı kalmıştır. Kendisine verilen 10 günlük iznin ardından A-2 takımımızla idmanlara çıkacaktır. Anıl Taşdemir’e kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür eder, futbol hayatında başarılar dileriz.”

Loading...