Alex takımını eleştirdi!

Alex De Souza Avusturya kampının son gününde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Alex takımını eleştirdi!

Brezilyalı yıldız “Fenerbahçe’de genç oyuncuların kendini göstermesine izin vermeyen bir ortam ve düzen var. Semih hariç genç bir oyuncunun kendini gösterebildiğini görmedim” diye özeleştiride bulundu…  Sezona hazırlık çalışmalarının ikinci etabanı Avusturya’da sürdüren Fenerbahçe futbol takımının kaptanı Alex de Souza, ”Kendimi 18 yaşındaki gibi hissediyorum. Yaşımla ilgili söylenenleri kafama takmıyorum” dedi.

Sarı-lacivertli futbolcu gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşı nedeniyle futbolu bırakıp bırakmayacağı sorusuna, ”Kendimi gayet iyi hissediyorum. ‘Futbolcu 35 yaşına geldiğinde gücüne kaybeder’ derler ancak ben 18 yaşındaki gücümü aynen koruyorum. Ve yaşımla ilgili söylenenleri üzerime almıyorum. Yaş konusunu pek kafama takmıyorum” yanıtını verdi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI

UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi Romen Vaslui takımına ilişkin de Alex, ”Ben şu anda 180 dakika oynayacağımız ilk iki maçı düşünüyorum. Onların hedefi de bizim hedefimiz de gruplara kalmak. Biz doğru çalışarak turu geçen takım olmak istiyoruz” yorumunu yaptı.

Alex, ön eleme turu sonrası da ”adım adım düşünmek istediğini” belirterek, ”Şu an için 180 dakikalık maçımız var. Biz bu maçı geçmek için çok iyi hazırlanıyoruz. Sonraki aşamayı zamanı geldiğinde konuşuruz” dedi.

“GENÇLERE FIRSAT VERİLMELİ”

Fenerbahçe’de genç oyuncuların kendisini göstermesine imkan tanımayan bir felsefe olduğunu ileri üren Alex, ”Ben buna üzülüyorum” dedi. Alex, ”Bir tek Semih’i hatırlıyorum izin verilen… Şu anda Recep Niyaz ve Salih Uçan aramıza katılan genç oyuncular. Bu oyuncuların kendilerini göstermesine izin verilmelidir. Fırsat verilirse bu genç oyuncuların takıma çok yararlı olacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Alex, Recep ve Salih’in oyunculuklarına ilişkin de ”Salih ve Recep de kalitesinden şüphe edilmemesi gereken oyuncular. Bu çocuklara fırsat verilmezse kendilerini gösteremezler” dedi. Fenerbahçe’nin Avusturya’da oynadığı hazırlık maçlarında galibiyet almadığı anımsatılan ve takımın ”gol atma veya golcü oyuncu sorunu olup olmadığı” sorulan kaptan Alex, ”Bu noktada takıma ve hocamıza haksızlık yapmak istemiyorum” dedi.

Kaptan, hazırlık maçlarında oyuncuların denendiğini ve gol atma veya golcü oyuncu sıkıntısı yaşanmadığını söyledi. Takıma yeni transferlerin yapılmasının kendisini rahatsız edip etmeyeceği yönündeki soru üzerine de Alex, yeni gelecek kaliteli oyuncuların kendilerine güç vereceğini ve yeni transferlerden herhangi bir rahatsızlık duymayacağını söyledi.

FUTBOLA DEVAM

Futbolda çok önceden tahminde bulunmaya yer olmadığını ifade eden Alex, şu andaki kadroyla bu sezon çok daha fazla şeyler gösterecek konumda olduklarını söyledi. Teknik direktör Aykut Kocaman ile 3. sezonu yaşadıklarını anlatan Alex, ”Bu sezon futbol anlamında çok daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Alex, bir soru üzerine ”Futbol oynamaya devam etmeye karar verdiğini” belirterek, şu anda başka şeyler düşünmediğini söyledi.

“FANATİZM TEHLİKELİ BOYUTLARA TAŞINIYOR”

Futbolda fanatizmin tehlikeli boyutlara ulaştığını dile getiren Alex, bir futbolda kazanmak kadar kaybetmenin de normal olduğunu vurgulayarak, ”Bir maç kaybetmek dünyanın sonu değildir. Kaybetmeyi dünyanın sonu gibi görmek çok tehlikelidir” diye konuştu.

Fanatizmin ”tutku anlamında güzel bir şey olduğunu” belirten Alex ”Ancak aşırıya kaçınca tehlikeli oluyor” dedi. Alex, Fenerbahçe’ye yıllarca emek verip ayrılan futbolcu ve teknik adamlara da teşekkür ettiğini belirterek, ”Attığım gollerde yaptığım asistlerde onların da büyük payı var. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Loading...