Dilmen’den istifa yorumu!

Rıdvan Dilmen, Aykut Kocaman'ın istifası hakkında konuştu.

Dilmen’den istifa yorumu!

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin Karabükspor’a 3-1 yenildiği maçın ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dilmen, Aykut Kocaman’ın görevinden istifa etmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Dilmen açıklamasında, “Adam gibi geldi adam gibi gitti. Kocaman adam gibi adamdır. Hayatında yalan söylemez. Ben üzüldüm. Hayat devam edecek, bunlar var ama bunun teknik tatktiğin ötesi bir birikimdir. 10 yıl çalışmış kadar yıprandı hoca. Topuk yaylasında başlayan süreci düşünelim. Çok şeyi düşündü. Sadece bilim ve saha olayı değildi onun işi. Aykut hoca, Fenerbahçe tarihinin kriz zamanında görev yaptı ve başarılı oldu. Fenerbahçe’nin geleceği ve geçmişiyle ilgili çok önemli bir yerdedir. Fenerbahçe için eksik değil fazla yapmıştır.” dedi.

Dilmen konuşmasının devamında, “Başkan muhtemelen bırakma diyecektir. Bu büyük ihtimal önceden de olmuştur. Aziz bey bunun demecini verdi, 3 saat konuştuk dedi. Yoruldu, çok yoruldu. Fenerbahçeli olduğu için o gücü bulamadığını söylüyor. Ben de başarısız değildim ama Fenerbahçeliydim. Ben onun yaşadığının 10’da 1’ini yaşamadım. Fenerbahçelilik yaparak geldi ve Fenerbahçelilik yaparak gitti. Fenerbahçe yönetiminin istifasını kabul etmemesi de Aykut Kocaman’ın nasıl bir adam olduğunu gösterir.” şeklinde konuştu.

“TRANSFERLER FİYASKO”
Dilmen yapılan transferlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu ve “Oyuncular transfer edildi. Kuyt-Meireles-Krasic heyecanlandırıcı. Geçen sene Sow. Hakikaten baktuığınız zaman başarılı transferler dersiniz ama icraata baktığınız zaman gerçekten fiyaskolar, skandallar. Sorumlu kim? Başarıyı herkes sahiplenir. sorumlu en başında kim? Malzemecisine kadar derler ama ölye birşey yok. İcraatta bulunanlar kim? Futbolcular.” dedi.

“AMBLEMİ ÖPMEYECEKSİN”
Dilmen, oyuncuların performanslarını da eleştirerek, “Oyuncular formda mı? Değil. Rakip takımın değeri seninle bir değil. Karabük takımı daha diri. Takımı yöneten kim? Kocaman. Başkan ve yönetim de sorumlu. Amblemi öpmek çok güzel ama amblemi öpmeyeceksin, topu yiyeceksin. Aykut hoca sana da sorarlar? Dünyanın her yerinde böyle. Gerekirse oyun şablonunu değiştireceksin. Aziz Yıldırım Fenerbahçe’nin gelmş geçmiş en iyi başkınıdır. Bugünkü tepkileri hak etmişmidir? Bu da tartışılır. Cicim ayları vardır. Kimse Galatasaray maçındaki oyunu konuşmadı. Bu mağlubiyet olayı sürpriz değil. Meireles olayı çok büyüdü,. Galatasaray çatır çatır yendi seni. Karabük, inşallah Fenerbahçe’yi böyle yakalarız demiştir. Herkes suçlu.” şeklinde konuştu.

“KOCAMAN’LA GÖRÜŞTÜM”
Dilmen açıklamasının devamında, “Top yine başkan, yönetim ve teknik direktördedir. Beşiktaş üç puan önde, yanlış anlaşılmasın, en büyük kulüplerden Beşiktaş, forması şampiyonluğa oynuyor ama topu ısırıyor onlar. Sabaha kadar karabük, Fenerbahçe’yi hak ederek yener. Bu şablonda ısrar etmemeli. Bu şablonda oynayacaksa oyun kurucu almalı.  Ben konuştum bu hafta hocayla. ‘Bu takım orta sahası baroni, topal, kaç gol atar, 15 atar mı?’ dedim. ‘Zor’ dedi.” dedi.

“KOCAMAN MUTLAKA OYUNCU İSTİYOR”
Kuyt 10-12, sow 15+, Krsaic 15 gol atar diye düşündü Aykut Hoca ama hesabı tutmadı. Israrcı olması bir hata. Ben bunu ona da söyledim. Aklım ermiyor. Kocaman bildiğim kadarıyla mutlaka bir oyuncu istediğini biliyorum o bölgeye. ‘Orta sahada birden bire 3’lüye dönmek bizde sorun yaşatabilir.’ dedi. 10 yıldır oynanılan oyun bu. Ligdeki maçlar gösterdi bu şablonun olmadığını. Savunma da yapamıyor takım. Önde oynasan pozisyon veriyorsun. rölantide gol atamıyorsun. Niye Alex diye bağırıyorlar? Çünkü aynı sistemde oynuyor Fenerbahçe. başta teknik direktör ve oyuncular olmak üzere yönetimin de sorumluluğu var bugün.” dedi.

Loading...