Amrabat’tan itiraf!

Nordin Amrabat, transferi sırasında yaşadığı bir olayı itiraf etti.

Amrabat’tan itiraf!

Galatasaray kariyerine başlamak için sancılı bir süreçten geçen ve sonunda sarı-kırmızılı formaya kavuşan Nordin Amrabat, ilk yarıdaki performansı hakkında konuştu.

Vatan Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Faslı oyuncu en büyük sorunu taktik değişikliğin ardından yaşadığını belirterek 4-4-2'ye uyum sağlamak için büyük efor sarfettiğinin altını çizdi.

“KAMPI KAÇIRDIM”
Faslı oyuncu, bu durumu 4-3-3’te oynadığı Kayseri’de sürekli ofansı düşünmesine bağlarken G.Saray’da ise artık savunma da yapmak zorunda olduğunun altını çizdi. Kariyerinde ilk defa bu düzende oynadığını da belirten hücumcu, “Kayseri’de çizgide çok ofansif oynuyordum. Hep topu bekliyordum ve buluşunca da ileride yaratıcı olmaya çalışıyordum. Yani 4-3-3’ün solundaydım. Ama şimdi 4-4-2’nin solunda oynuyorum. Kariyerimde ilk defa bu şekilde oynamaya başladım. Artık hem defansa yardım etmem hem de ileride pozisyon bulmam gerekiyor.

Bu yüzden ilk başlarda bazen aklımın karıştığı oluyordu. Bu pozisona tam olarak adapte olmak zaman alacaktır. En büyük handikapım sezon başı kampını kaçırmaktı. Bu yüzden fizik olarak eksikliğim oldu. Şu an kendi performansımdan tam olarak memnum değilim. Gerçek Amrabat’ın bu olmadığını biliyorum.

Gerçek Amrabat’ın neler yapabileceğini biliyorum ve bunu herkese göstermek istiyorum. Devre arası kampını en iyi şekilde çok çalışarak geçirip istediğim formu yakalayacağımı düşünüyorum. Müthiş bir taraftarımız var. Onların, benden hücum hattında ofansif aksiyonlar beklediğinin farkındayım. Dediğim gibi devre arası kampından da sonra fizik olarak daha da güçlenip onların beklentisine cevap vereceğim.” dedi.

“UEFA’DAN BERİ…”
“UEFA finalinde G.Saray’ı destekliyordum. Bunun nedeni bir Müslüman takımının orada olmasıydı. Eğer başka bir Müslüman takımı oynasaydı onları da desteklerdim. Ama ondan sonra G.Saray taraftarı beni çok etkiledi. Bu şekilde G.Saraylı oldum. Daha o zamanlarda G.Saray’da oynayacağım günlerin hayâlini kurmaya başladım. Sonunda oldu.”

“TERİM İÇİN HER ŞEYİ YAPARIM”
“Benim için Fatih Terim’i mutlu etmek her şeyden önemli. Bana çok güvendi, çok istedi ve transferim gerçekleşti. G.Saray’a geldiğimden beri benle çok yakından ilgileniyor. Hep bana yardımcı oluyor. Fatih Terim benim için çok özel bir insan. Onun güvenini boşa çıkartmamak için ben de çok çabalıyorum. Amacım onu mutlu etmek. Bunun için de her şeyi yaparım. F.Bahçe maçında oyundan çıktığımda beni tebrik etmesi benim için çok önemli bir andı.

“SİSTEMİ ANLADIM!”
Fatih Terim’den aldığım tebrik çok değerli. Ama ben o maçta ofansif olarak yeteri kadar iyi olmadığımı düşünüyorum. Ben kapasitemi bildiğim için bu beni kesmiyor. Artık 6 ay geçti ve bahanem, özürüm kalmadı. Artık daha iyi oynayıp hocamı daha çok mutlu etmem lazım. Onun güveninin karşılığını vermem gerekiyor. Açıklarımı devre arası kampında kapatacağımı düşünüyorum. Sistemi de artık daha iyi anlıyorum ve gerçek Amrabat’a da her geçen gün daha da yaklaşıyorum.”

“SCHALKE BÜYÜK ŞANS”
“Schalke eşleşmesi bizim adımıza iyi bir şans. Bunu en iyi şekilde değerlendirip çeyrek finale kalmak istiyoruz. Schalke tabii ki çok kolay bir rakip değil. Ama diğerlerinin yanında daha avantajlı. Ailem Düsseldorf’ta oturuyor. O bölgede çok Türk yaşadığını biliyorum. Onlar bizi Almanya’da yalnız bırakmayacaktır. Umarım çeyrek finale biz çıkarız.”

“GALATASARAY İÇİN HASTA OLDUM”
G.Saray’a transfer olmamın hikâyesi geçen yıl kasım ayında başladı. Gazetelerde haberler çıkmaya başlamıştı o dönemde. Bir maçtan sonra bana Lig TV, G.Saray’a transfer olmamla ilgili bir soru yöneltti. Ben de G.Saray’a gelmek istediğimi çok açık bir dille belli ettim. G.Saray benim rüyam. Bu hareketimi profesyonelce bulmadılar. O dönemde transferim gerçekleşmedi. Daha sonra ocakta yine G.Saray beni kulübümden istedi ama yine transferim gerçekleşmedi.

O zaman çok moralim bozulmuştu. Haberler çıkmaya devam edince de bir kaos ortamı doğdu ve G.Saray’a gelmek istediğim için kadro dışı kaldım. Afrika Uluslar Kupası’na denk geldi bu dönem. Afrika’dan dönünce G.Saray’dan çok önemli bir teklif daha oldu.

Verilen söze rağmen Kayseri bırakmadı. Ben de çılgına döndüm. Çok üzülmüştüm. Hatta G.Saray’a gelmeyi o kadar çok istiyordum ki transferim gerçekleşmeyince üzüntümden hasta oldum. Çok zor zamanlar yaşadım ama sonunda oldu. ”

“BENİ EN ÇOK ŞAŞ ANLIYOR”
“Hasan Şaş’a hayranım. Dünya Kupası’ndaki performansını unutamıyorum. O da G.saray’a ilk geldiğinde aynı benim gibi çok ofansif olduğu için sisteme adapte olana kadar çok zorlanmış. O günlerde diğer oyuncular Hasan Şaş’a bir top verin çizgide o tek başına oynasın diye espriler yapıyorlarmış. O yüzden beni çok iyi anlıyor. Hasan Şaş, benim için şans.”

‘ARENA’DA HERKES ŞAŞIRIYOR’
“G.Saray taraftarı dünyadaki en ateşli taraftar. Sakın kimse onlara yaranmak için onları övüyorum zannetmesin. Maça kimi getirsem onlar bana söylüyor. Ailemi ve ülkemden arkadaşlarımı getirdim. Arena’ya maça gelen herkes o atmosferi görünce şakına dönüyor.”

Loading...