Arda hem uçar hem uçurur!

Başkan Ünal Aysal, dönmesi muhtemel Arda Turan tartışmalarına son noktayı koydu.

Arda hem uçar hem uçurur!

“Arda bize önemli katkı yapmış bugün dünya yıldızı konumunda olan bir futbolcu. Sözleşmesi arkadaşım olan Gil Marin'in kulübü Atletico ile devam ediyor. Ama eğer geri dönme ihtimali olursa onu hemen alırım. Bu takımda hem uçar hem uçurur.”

13 MİLYON 500 BİN KAZANDIRDI

Gidişi olay oldu, dönme ihtimali bile G.Saraylılar'ı heyecanlandırıyor. Arda Turan geçen sezon başında 12 milyon 500 bin Euro'ya Atletico Madrid'e transfer olmuş, takımının kazandığı başarılar nedeniyle gelen bonuslarla G.Saray'a para girişi 13 milyon 500 bin Euro'yu bulmuştu. Bugün ise işler farklı. Arda dönmek, G.Saray ona yeniden parçalı giydirmek istiyor.

SÖZLEŞMESİ VAR

AMK'nın su üzerine çıkardığı transfer çalışmaları Arda Turan'ın Atletico ile olan sözleşmesinin devam etmesi nedeniyle oyuncu zarar görmesin diye yalanlanırken dün G.Saray Başkanı Ünal Aysal tartışmalara nokta koydu. G.Saray'ın kapılarının Arda'ya açık olduğunun sinyalini veren G.Saray başkanı “Zaten giderken sözleşmesine sadece G.Saray'a dönebilir maddesi koymuştum. Atletico bırakırsa hemen transferi bitiririm” dedi.

SADECE GALATASARAY

Arda'nın çok yakın arkadaşı olan Gil Marin'in sahibi olduğu Atletico Madrid'de forma giydiğini ve oyuncuyu ayartmak gibi bir hava yaratmak istemediklerini belirten Aysal “Eğer Atletico Madrid Arda'yı satarsa, Arda buraya dönmek istiyorsa kapılımız ona açık. Giderken anlaşmasına ‘Sadece G.Saray'a dönebilir' maddesini boşuna koymadık. Eğer Gil'in bu konuda ikna olma ihtimali varsa bu transferi hemen bitiririz.

BU TAKIMDA UÇAR

Arda G.Saray'a oynarken de giderken de katkı yapmış bir futbolcu. Bizim içimizden yetişmiş bir evladımız. Geçen sezon şampiyon olan takımımızı güçlendirdik. Bu takımda Arda hem uçar hem takımı uçurur. Ama yeter ki Atletico onu bırakmaya karar versin” ifadelerini kullanarak transfer kurallarına saygılı davranacaklarını da dile getirdi.

AMKSPOR/ RAŞİT ALTUN

 

 

Loading...