“Arif’in cezasını kaldırdım”

Teknik direktör Yılmaz Vural, kadro dışı bırakılan Arif Şahin'le ilgili konuştu.

“Arif’in cezasını kaldırdım”

Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Mersin İdmanyurdu maçının 57’nci dakikasında oyuna alıp 90’ıncı dakikada çıkardığı Arif Şahin’e yönetimin daha önce verdiği süresiz kadro dışı cezasının kendisi tarafından kaldırıldığını açıkladı.

Mersin İdmanyurdu’nu 1-0 yendikleri maçta sonradan oyuna giren Arif’le ilgili açıklamalarda bulunan Vural, şunları söyledi:
“Arif’le problemimiz olmaz. Futbolda zaman zaman antrenör soktuğu oyuncuyu çıkarabilir. Arif’in performansı ile ilgili bir sorunumuz yoktu. Hakem 3 dakika uzatma vermişti. O zaman biz biraz zaman kazanalım istedik. Arif’e aksadığı için değil, orta sahayı güçlendirmek istedik. Oyuncu değişikliğiyle 3 dakika içinde 3 puanı almayı düşündük.”

Daha önce yönetimle yaşadığı sorunlar nedeniyle süresiz kadro dışı bırakılan Arif’in cezasını kendisinin kaldığını söyleyen Vural, şöyle devam etti:
“İnsani anlamda çok sevdiğim biridir. Arif’in ayrılma talebi vardı. Yönetim de kadro dışı bıraktı. Arif’i kadroya alıp 33 dakika oyunda tuttum. Bu benim tasarrufum. Bütün oyuncularım benim için sahada insan değil, birer iştir. İnsan olarak bakarsak o zaman işin içine duygu girer, duygu girerse de problem yaşarsın. Çünkü o maç 1-1 bitse, bize başka türlü tepkiler olur, ama maç kazanıldığına göre bunu Arif de sorun yapmaz biz de yapmadık, kimse de yapmaz. Şu anda bir problem yok.”

Loading...