Aslan’a ağır fatura

Galatasaray'da transfer edilen futbolcuların yüksek maliyeti, soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Aslan’a ağır fatura

Yeni Aslanlar Hamit, Dany, Burak ve Amrabat için 114 milyon TL. Transferde uzun süre sessiz kalan Galatasaray, Hamit Altıntop’un ardından Burak Yılmaz ve Nordin Amrabat’a da sözleşme imzalattı. Taraftarı heyecanlandıran yıldız isimler, sarı-kırmızılı forma altında toplandı. Ancak futbolcuların yüksek maliyeti, soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Nitekim Galatasaray, bonservis ve garanti para olarak (maç başı ücretler hariç) 4 futbolcuya toplam 51.4 milyon euro (113 milyon 916 bin 190 TL) taahhüt etti.

Her sezon 20’şer maçta forma giymeleri halinde bu futbolcular, Cimbom’dan toplam 5.6 milyon euro daha alacak. Kayserispor’dan Amrabat’ın transferinin de sonuçlandığı resmen duyuruldu. Burak’ın bonservisine 5 milyon Euro ödeyeceğini önceki gün duyuran Galatasaray, futbolcuyla 4+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Burak, her sezon 2.3 milyon Euro garanti para ve maç başına 20 bin Euro alacak. Amrabat’ın da bonservis maliyeti PSV Eindhoven’ın payıyla 8.6 milyon Euro olarak duyuruldu.

Futbolcu ilk sezon 1 milyon sonra sırasıyla,1.1, 1.2, 1.3 ve 1.4 milyon Euro garanti para ile maç başına 17 bin 500 Euro alacak. Bu ikiliye Hamit ve Dany de eklendiğinde sarı-kırmızılı kulübün, sadece bonservis ve futbolcuya ödenecek garanti para olarak (sözleşmelerdeki opsiyonlar ve maç başına ücretler hariç) imza attığı toplam taahhüd 51.4 milyon euro (113 milyon 916 bin 190 TL) oldu.

Bu futbolcular sözleşme sürelerinde sezon başı 20’şer maç oynasalar bile bu faturaya 5.6 milyon Euro daha eklenecek.

Milliyet

Loading...