Astım hastasına polisten öldüresiye dayak

Kriz geçiren taraftarı hastanelik eden polisin görüntüleri çok konuşulacak.

Astım hastasına polisten öldüresiye dayak

Beko Basketbol Ligi’nin 11’inci haftasında Olin Edirne, dün akşam Mersin Büyükşehir Belediyespor ile karşılaştı. Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya, basketboldan çok emniyet güçlerininin taraftara uyguladığı şiddet damgasını vurdu.

ASTIM HASTASINA POLİS DAYAĞI – VİDEO

Edirne Basketbol Taraftarlar Derneği ve Olin taraftarlarının bulunduğu pota arkası tribününde yaşanan arbedede, astım hastası genç bir taraftarın jopla dövülmesi büyük tepki çekti.

VİCDANSIZLIK
Mutlu İlke Ülker isimli taraftarı hastanelik eden polis, görev arkadaşları tarafından zor sakinleştirildi. Hastaneye kaldırılan gencin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Arbede sırasında 7 polisin darp raporu aldığı iddia edildi.

DAYAK YEDİ, MAHKEMEYE ÇIKTI
Polisleri darp ettiği öne sürülen taraftar, çıkarıldığı nöbetçi mahkemede serbest bırakıldı. Suratında morluklar oluşan taraftarı, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan ziyaret etti.

CHP Edirne İl binasında basın açıklaması yapan Gürkan, “Gereğinden fazla orantısız güç kullanılarak adeta linç edilme aşamasına getirilen kardeşimiz, taraftarların korumasıyla kurturulabildi. Görüntüleri izlediğimde dehşete düştüm. Emniyet müdürü, olayla ilgili idari soruşturma açtığını bildirdi. Olaydan üzgün olduğunu, bunun Edirne’ye, Edirneliler’e, emniyet güçlerine yakışmadığını söyledi. Savcılık soruşturmasının ardından herşey ortaya çıkacaktır. Biz bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız. Adliye aşamasına gelmeden önce doktor raporunda 17 polis kendisinden şikayetçi oluyor. Mutlu biraz yapılı kardeşimiz, ama 17 tane polisi dövecek yetenek ve güçte de değil” dedi.

“POLİSLERE HASTA OLDUĞUMU SÖYLEDİM AMA…”
Polisten öldüresiye dayak yiyen Mutlu İlke Ülker, “Hakemle bizim aramızda bir gerginlik vardı. Hakemin şikayeti üzerine polis, güç kullanarak bizi oradan uzaklaştırmaya çalıştı. Polisin başlattığı hakaretler oldu. Kayıtlarda her şey görülüyor. Biz deplasmanlara da gidiyoruz, beraber yemekler yiyoruz şarkılar söylüyoruz. Yenildiğimiz zaman alkışlıyoruz. Taraftar bunu hak etmiyor. Astım hastası olduğumu polislere söyledim ama dinlemediler. ‘Sen misin bize küfür eden bak şimdi ne oluyor?’ dediler” ifadelerini kullandı.

TARAFTAR DAVA AÇACAK
Olaylar nedeniyle karşılaşma, yaklaşık 15 dakika durdu. Mersin’in 74-62 kazandığı maç sonunda spor salonu önünde toplanan Olin Edirne taraftarları, şiddet gösteren polise dava açacaklarını söyledi.

Loading...