Aybaba’nın vicdan azabı

Beşiktaş'ın eski kalecisi ve kaleci antrenörü Öğer'den çarpıcı açıklamalar.

Aybaba’nın vicdan azabı

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Zafer Öğer, “Bu sezon McGregor ve Cenk maç kurtaracak performansı ortaya koyabildiler mi? Koyamadılar. Aslında bunlar kötü kaleciler değiller. Fakat potansiyeli sahaya yansıtmak gerekir. Burada da iş antrenöre düşüyor. Antrenörle ilişkisini okudum. Cenk’i 3. kaleci olarak almıştık. Milli Takım’a gitti. Hakan Arıkan geldiğinde 8 tane gol yemişti; yine milli takıma yükseldi. Rüştü, benim çalışma ortamımda bir kez dahi sakatlanmadı. Benden önce sakatlıktan kurtulamıyordu. Ben Beşiktaş’tan ayrıldığımda ikisi de milli takımdaydı. Çıtayı yükselttim. Benden sonra kaleci antrenörü olmak kolay değil. Ben oynadığım yıllarda Beşiktaş’ın şampiyonluklarına imza atmış sıradışı bir sporcuyum. Bunu kimse inkâr edemez” şeklinde konuştu.

AYBABA’NIN VİCDAN AZABI GEÇMEYEN BİR YARADIR
Öğer görevden alınmasıyla ilgili olarak ise “Samet Aybaba neden benimle çalışma kararı almadı? Kendisine sormak gerekir. Zaman zaman gazetecilere benim görevde olmamamla ilgili vicdan azabı çektiğini söylüyormuş. Fakat vicdan yarası geçmeyen bir yaradır” dedi.

İSTİKRAR SAĞLANMASI GEREKİRDİ 
Siyah-beyazlı takımın daha istikrarlı olması gerekir diyen Zafer Öğer, “Burada önemli olan Beşiktaş’ın ön plana çıkması. Bu sezon kaleciler iyi değiller, çok gol oluyor. Geçen sezon kaleciler az gol yiyordu; forvetler az gol atıyordu. Bir döngü var. Beşiktaş’ın kadrosu o kadar kötü değil. Geçen sezonki kadrodan sadece 3 değişik adam var; dolayısıyla Beşiktaş’ta istikrarın olması gerekir” şeklinde konuştu.

Zafer Öğer, “Beşiktaş bana görev verdiği sürece, her zaman başarılı olmuş. Futbol oynadığım dönemde şampiyonluklara imza atmış sıradışı bir sporcuyum” diyerek sözlerini tamamladı.

Loading...