‘Beşiktaş’a karşı iyi oynadık’

Fuat Çapa, Beşiktaş ile berabere kaldıkları maçın ardından konuştu.

‘Beşiktaş’a karşı iyi oynadık’

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, Beşiktaş ile berabere kaldıkları maçın ardından sonucu ve oynadıkları futbolu değerlendirdi.

Çapa yaptığı açıklamada, “Beşiktaş’a karşı ilk yarıda gayet iyi oynadık. Çok fazla ilk yarıda pozisyon vermedik. Duran toplardan pozisyonlar bulduk. Yediğimiz gol şanssız bir goldü. İkinci yarıda 15-20 dakika zor bir süreç geçirdik. Beşiktaş çok baskılı oynadı. Ondan sonraki süreçte biz daha iyi oynadık. 2-3 tane de iyi pozisyon yakaladık. Bugün önemli olan Kasımpaşa’dan sonra Gençlerbirliği’nin eski kimliğine kavuşması bizi mutlu etti” dedi.

Takımının futbolunu da değerlendiren Fuat açapa, “Tesadüfen skor alırsanız bu kalıcı olmaz. Yapmış olduğumuz transferler yavaş yavaş kendini gösteremeye başladı. Gelen transferlerin hemen lige adapte olması bekleniyor. Bizim gibi takımların böyle transfer yapması çok zayıf bir ihtimal. 8-9 hafta iyi gitmemiz iyi organize olmamamızdan dolayıydı. Sonrasında onların bireysel yetenekleri ön plana çıktı. Ancak son iki maça bakarsak bizim oyuncularımızın da iyi oynadıklarını söyleyebiliriz” diye konuştu.

Loading...