‘Bize gel Stoch’

F.Bahçe'de sorun yaşayan Stoch'a vatandaşı çağrıda bulundu...

‘Bize gel Stoch’

Son dönemde Beşiktaş’ın en formda oyuncusu Filip Holosko dün antrenman sonrası gazetecilerle sohbet etti. Fenerbahçe İstanbul BŞB maçını Aykut Kocaman’la arası bozuk olduğu için kadroda yer almayan Miroslav Stoch ile birlikte evinde izleyen Slovak futbolcu, vatandaşının durumuyla ilgili ilginç açıklamalar yaptı: “Çok çok iyi bir futbolcu. Fenerbahçe’ye yaptığı katkılar ortada. Sabah’ın haberine göre, Geçen sezon 12 gol attı ve bunlardan birisi dünyanın en iyi golleri arasına girdi. Kendisi Fenerbahçe’de mutlu. Her oyuncu gibi bazen kulübüyle sorun yaşayabilir. Şimdi sorunlu bir döneminde ama bunu aşacağına inanıyorum. Ancak şunu söylemem gerekir ki, her zaman ve her takımda yanımda görmek isteyeceğim bir futbolcu. Oynadığı her kulübe nerede oynarsa oynasın çok katkı yapabilecek bir isim.” Holosko, futbolu Beşiktaş’ta bırakıp bırakmayacağının sorulması üzerine de, “Kesinlikle isterim” dedi.

‘İLERİDE DAHA MUTLUYUM’
Holosko, gazetecilerin önceki takımlarında santrfor oynamasına rağmen Beşiktaş’ta kanat oyuncusu gibi oynadığını hatırlatıp, hangi mevkide daha rahat ettiğini sormaları üzerine şunları söyledi: “Beşiktaş’a ilk geldiğim sezon Ertuğrul Sağlam’ın sisteminde çift forvet vardı. Ben de Manisaspor’daki gibi hücumun en ilerisinde oynuyordum. Yanımda da genelde Nobre ve Bobo oluyordu. Ancak sonraki sezonlarda tek forvetli sisteme geçildi. Beni daha çok kanatta kullanmaya başladılar. Artık 4.5 senedir kanatta oynuyorum. Bu duruma alıştığımı söyleyebilirim. Çocukluktan beri oynadığım için en ileride daha rahatım, mutluyum ama kanatta oynamaktan dolayı da mutsuz değilim” ifadelerini kullandı.

‘FEDA DEDİM, PİŞMAN DEĞİLİM’
Sezon öncesi yıllık ücretinde indirime gidildiğinin hatırlatılması üzerine Holosko espri yaparak, “Ücretimin yükselmesini beklediğim için şimdi daha iyi oynamaya başladım” dedi, sonra da şunları ekledi: “Sezon başında ben de ‘Feda’ dedim, kesinlikle pişman değilim, çok mutluyum. Çünkü bu sene beşinci yılım. Kalbimle bu kulübe ait olduğumu hissediyorum. Ailemle burada olmaktan dolayı mutluyuz.”

‘GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMADIM’
Beşiktaş’ta 1.5 yıl sakatlıklarla boğuştuğunu söyleyen Holosko, “Ağır sakatlıklardan sonra forma şansı bulamadım. Bulduğumda da kendimi gösteremedim. Özgüvenimin yerine gelmesi için arka arkaya birkaç maçta forma şansı bulmam lazımdı. Samet hocaya teşekkür ediyorum. Çünkü bana güvendi. Formum yeterli olmasa bile beni takıma koydu. Ben de bu güvenini boşa çıkarmadım” dedi

Loading...