Bundesliga’dan Türk aday

Türk hakem UEFA Elite Aday Hakemler listesine girdi.

Bundesliga’dan Türk aday

Bundesliga hakemi Deniz Aytekin UEFA gözde hakemler listesinden yükselmeyi başarıp UEFA Elite Aday Hakemler listesine girdi.

Elite hakemler listesi adayları arasında Türkiye’den de UEFA gözde listesinden yükselen Fırat Aydınus’da yer alıyor. 22 kişilik elit hakem listesinde ise Cüneyt Çakır bulunuyor.

Almanya’nın ilk ve tek Türk kökenli Almanya 1. Futbol Ligi hakemi olan Deniz Aytekin UEFA gözde hakem listesinden elit listeye aday listesine yükseldi. 9 yıldan beri Bundesliga’da düdük çalan Deniz Aytekin, gözde hakemler listesinden yükselmeyi başarıp UEFA Elite Aday Hakemler listesine girmenin gururunu yaşadı. Almanya’dan gözde listesinden elit adayı grubuna hakem Manuel Graefe’de yükseldi.

15 kişilik UEFA elite hakemler listesi adayları arasında Türkiye’den de UEFA’ın gözde listesindeki başarılı yönetimiyle bir üst gruba yükselen Fırat Aydınus da yer alıyor. 22 kişilik UEFA’nın elit hakem listesinde ise Cüneyt Çakır bulunuyor. FİFA kokartlı Deniz Aytekin gözde hakem listesine girdiği geçtiğimiz yıl içinde oynanan 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Almanya Futbol Federasyonu’nun turnuvaya çağrılan Wolfgank Stark’ın ekibinde İlave Yardımcı Hakemliğini de yapmıştı. Gözde listesinde ise Türkiye’den Hüseyin Göcek ile Bülent Yıldırım bulunuyor

ALMANYA DOĞUMLU VE İŞLETME MÜHENDİSİ
Almanya Futbol Federasyonu’nun FIFA Kokartlı Hakemlerden olan Deniz Aytekin 21 Temmuz 1978 tarihinde Nürnberg’de doğdu. 1,97 metre boyunda ve 84 kilo ağırlığındaki Deniz Aytekin DFB bünyesindeki Bavyera Futbol Federasyonu bölgesinde TSV Altenberg kulübünün hakemi. İşletme mühendisi olan Deniz Aytekin, genç takımlarda Futbol oynadıktan sonra, 20 yaşından sonra hakemliğe başladı. Performansını her yıl artıran Aytekin 2004 yılından beri Bundesliga 1 ve 2’de sayısız maçlar yönetti.

FIFA Kokartlı Hakem Deniz Aytekin ayrıca UEFA Maçlarında ve U19- U21 Uluslararası milli maçlarda da görev yaptı. Deniz Aytekin 9’u bu sezon ilk yarıda olmak üzere 63’ü Almanya 1. lig, 42’si Almanya 2. lig olmak üzere Almanya ve Avrupa’da 210 üst düzey maç yönetti.

Loading...