‘Bunun bahanesi yok’

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, kupadan elenmelerini değerlendirdi.

‘Bunun bahanesi yok’

Fatih Terim, kendi sahalarında 1461 Trabzon’a 2-1 yenilip Ziraat Türkiye Kupası’ndan elendikleri maç sonrası yaptığı açıklamada, “Rakibimizi tebrik ederiz. Kendilerine başarılar diliyorum, hak ettiler. Tabii ki üzüleceğim. Esas önemli olan oyuncularımızın üzülmesi. Hakikaten üzülmeliler. Sonradan biraz açıldılar, ama geç kaldılar. Ellerinden geleni geç yaptılar. Onlardan daha iyi performans bekliyordum. Galatasaray eleniyorsa bunun bahanesi yok. En büyük neden ‘Nasıl olsa yeneriz’ diye konsantre olamamak. Bence rakibimizi tebrik etmek en doğru harekettir” diye konuştu.

Soyunma odasını girmediğini belirten Terim, “Bu durum oyuncular üzerinde daha kötü bir etki yapmaz mı?” sorusuna, “Onun için siz oradasınız, ben buradayım. Herkesin bir tavrı, bir tarzı var. Bu onlara hayatları boyunca ders oldu. Her maç ciddiye alınmalıdır” yanıtını verdi.

Fenerbahçe derbisiyle ilgili olarak ise tecrübeli çalıştırıcı,”Şimdi ona hazırlanacağız. Tabii ki önemli bir maç. Yarın sabahtan itibaren hazırlıklarına devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“TEMMUZ’U BEKLEMENİN GEREĞİ YOK”
Fatih Terim, basın toplantısında ise bir gazetecinin, “Bu yenilginin Fenerbahçe derbisine eksi yönde bir yansıması olur mu?” şeklindeki sorusuna, “Yok sanmıyorum. Olmaması için elimizden geleni yapacağız. Bunun yansımaları Fenerbahçe maçına olmaz, ama devre arasında olur. Temmuz’u beklemenin gereği yok. Ocak ayı da önemli bir süreçtir. Sadece oynamayanlar olarak bakmamak lazım, bugün oynayan oyuncular da vardı. Bazı arkadaşların performansı benim için sürpriz oldu. Koşarsınız, savaşırsınız olmaz. Buna diyecek lafımız yok. Ama 70-75 dakika var ki, hiç alışık olmadığımız bir oyun vardı” cevabını verdi.

Loading...