‘Büyük maçları büyük…’

Fatih Terim, Fenerbahçe galibiyeti ardından açıklamalarda bulundu.

‘Büyük maçları büyük…’

Türk Telekom Arena’da ezeli rakibi Fenerbahçe’yi 2-1 yenen Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli teknik adam Galatasaray’ın maç içindeki performansının sorulması üzerine “Puan olarak diğer maçlardan bir farkı yok. Ama ezeli rakibimiz olduğu için maçın önemi arttı. Bir de tabii üst tarafı ilgilendiren bir maçtı. Oyuncularımı coşkularından, isteklerinden ve verdiğimiz görevleri yerine getirmelerinden dolayı tebrik ediyorum. Seyircimiz de yaptığı koreografi ve maç boyunca oyuncularla bütünleşmesiyle müthişti. Onlara da teşekkür ediyorum.”

Başarılı teknik adam “İlk yarı golü bulduk açıkçası sonra da kendi hatamızdan gol yedik. 2’den sonra 3. gol gelebilirdi. Burak’ın pozisyonu çok kritikti. İkinci yarı rakibe pozisyon vermedik. Orta sahaya binen yükten dolayı oraya takviye yaptık. Bu da doğru oldu bizim için. Önemli bir zamanda ve önemli bir yerde kazandık. Dany, Semih, Eboue ve gole neden olması dışındaki direnciyle iyiydi. Hamit ve ikinci yarı Amrabat önemli yardımlarda bulundular. Umut ile Burak da mücadele etti. Konsantre olunca büyük maçları oynamış Galatasaray’ın tavrı böyle oluyor. Büyük maçları büyük oyuncular çevirir. İlk yarı herkes Amrabat’tan şikayetçiydi ama ikinci devre iyiydi.” ifadelerini kullandı.

Loading...