City’den ibretlik ceza!

Maçta sahaya giren taraftara kulübü tarafından öyle bir ceza verildi ki...

City’den ibretlik ceza!

Manchester derbisinin uzatma dakikalarında Manchester United’ı galibiyete taşıyan Van Persie’nin frikik golünün ardından Manchester City taraftarları tepki gösterirken, Rio Ferdinand sahaya atılan madeni para ile kaşından yaralanmış ve bir taraftar da sahaya girerek tecrübeli defans oyuncusuna saldırma girişiminde bulunmuştu.

Manchester City kalecisi Joe Hart’ın yakalayarak, güvenlik görevlilerine teslim ettiği 21 yaşındaki Matthew Stott adlı taraftarın kombine kartının iptal edildiği ve mahkeme tarafından suçlu bulunduğu takdirde Manchester City kulübünün de ömür boyu ceza vereceği açıklandı.

CITY KULÜBÜNDEN ÖZÜR 
Manchester City kulübü, yaşanan olaylar nedeniyle Manchester United’ın defans oyuncusu Rio Ferdinand’dan özür dileyerek, “Yaşanan bu kötü olaydan dolayı utanç duyduğumuzu belirtmek isteriz” ifadesini kullandı.

İNGİLTERE FUTBOL FEDERASYONU SORUŞTURMA BAŞLATTI 
Öte yandan İngiltere Futbol Federasyonu, Rio Ferdinand’ın yüzüne bozuk para isabet etmesiyle ilgili soruşturma başlattı. Manchester polisinin ve maç gözlemcilerinin raporları incelendikten sonra soruşturmada ilerleme kaydedileceği bildirildi.

Loading...