Dilmen’den şampiyonluk yorumu!

Rıdvan Dilmen, Trabzonspor'un şampiyonluk şansıyla ilgili konuştu...

Dilmen’den şampiyonluk yorumu!

Rıdvan Dilmen, Trabzonspor’un şampiyonluk şansıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Rıdvan Dilmen; “Bir gerçek var ki kaos içinde dediğimiz Trabzonspor, lider Galatasaray’ın 4 puan gerisinde,  Fenerbahçe’nin de 2 puan gerisine kadar gelmiş durumda. Bugün Fenerbahçe şampiyonluk için ne kadar adaysa Trabzonspor da o kadar aday. Kalan 3 derbinin ikisi de evinde.” dedi.

Yerel basının ve taraftarların birlik içinde hareket etmemesinin oyuncuları huzursuz olduğunu dile getiren Dilmen; “Trabzonspor rakiplerinin gerisidne değil. Puan olarak sadece 1-2 puan gerideler. Rakipleri oturmuş kadrolarıyla oynarken, Trabzon arayış içindeydi. Artık, oturmuş bir kadroya doğru gidiyorlar. Ancak, şampiyonluk için kalitesi yeter mi, orada soru işaretleri var. Trabzon için önündeki fikstür büyük avantaj. Devre arasında ortalık sakinleşecektir. Devre arasında ‘iyi ki alındı’ diyecekleri 1-2 oyuncu almaları gerekiyor.” dedi.

Rıdvan Dilmen; “Ne yapıp edecekler Colman’ı kuvvetlendirecekler. En büyük transfer olur. Şimdi gücü yetmiyor, böyle zarar veriyor zaten. İyi bir devre arası kampından sonra Colman Trabzonspor için büyük katkı verir.” diyerek Trabzonspor’un başarı yolundaki en önemli sorunlarından birinin Gustavo Colman olduğunu belirtti.

Loading...