Elmander’den gözdağı

Elmander, Schalke 04 eşleşmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Elmander’den gözdağı

Galatasaray’ın İsveçli golcüsü Johan Elmander, Şampiyonlar Ligi’ndeki Schalke 04 eşleşmesini ülke basınından Expressen gazetesine değerlendirdi.

Alman temsilcinin cehenneme geleceğini söyleyen Elmander, sarı-kırmızılı taraftarların ateşli görüntüsünü manşetlere taşıttı.

Açıklamasında Schalke’nin iyi bir kura olduğunu söyleyen yetenekli golcü, “Güzel bir eşleşme. Schalke 04 inanılmaz derecede iyi bir takım. Şansımız varmış diye düşünüyorum. Bundan daha kötüsü de olabilirdi. Barcelona ya da Bayern Münih’le eşleşebilirdik” ifadelerini kullandı.

Alman futboluna saygısı olduğunu belirten Johan Elmander, “Alman takımları çok güçlü. 90 dakika boyunca savaşıyorlar. Bir makineye karşı oynayacağız. Farklı tipte oyuncular var, Klaas-Jan Huntelaar’a dikkat etmek gerekiyor. O her zaman ceza alanı içinde etkili olur” dedi.

İsveç milli takımının yıldızı Türk Telekom Arena’da alınan Manchester United ve Fenerbahçe zaferlerinde taraftarın etkisinin olduğunu vurgulayarak, “Evimizde çok güçlüyüz. Schalke buraya geldiği zaman stat cehennem gibi olacak. Gerçekten böyle olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Loading...