Ezcacıbaşı Vitra lider çıktı

Eczacıbaşı VitrA, Polonya temsilcisi Tauron MKS Dabrowa'yı 3-1 yendi.

Ezcacıbaşı Vitra lider çıktı

Voleybol CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi D Grubu’ndaki son maçında Eczacıbaşı VitrA, Polonya temsilcisi Tauron MKS Dabrowa’yı 3-1 yendi.

CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi’nin son maçında Polonya’nın Taurun MKS Dabrowa Gornıcza Takımı’nı zorlu bir mücadele sonucunda 3- 1 mağlup eden Eczacıbaşı Vitra D Grubu’nu lider tamamladı. Yaptığı 6 maçı da galibiyet ile geçen Eczacıbaşı Vitra, 12 takımlı Playoff’ a yükseldi. Rakibi çekilecek kura sonrası belli olacak.

Voleybol Federasyon Başkan Vekili Mustafa Ekşi ve Eczacıbaşı Kulüp yöneticileri ile taraftarlarının izlediği karşılaşma takımların karşılıklı aldığı sayılarla başladı. Teknik molalara ev sahibi Turuncu-Beyazlılar 8- 7 ve 16- 13 önde girdi. Grup ikinciliği için mücadele eden konuk takımın oyunu bırakmaya niyeti yoktu. Canla, başla yılmadan mücadele ettiler. Eczacıbaşı’nı skor 21- 21’de yakaladılar. Libero Gülden manşeti alamayınca konuk takım Gornicza skoru 24- 23 yaptı. Kaczor’un smaçı Eczacıbaşı sahasında kalınca konuk takım seti 25- 23 kazandı.

İlk setin teknik molalarını önde geçip sete 3 sayı kala hata, üzerine hata yapıp seti kaybeden Eczacıbaşı 2. ve 3. setlerde harika bir oyun çıkartıp rakiplerine zor anlar yaşatırken, 2 seti de alıp 2- 1öne geçti.

İkinci setin teknik molasını 8- 5 geride tamamlamasına rağmen rakibini 11-11’de yakalamasına rağmen konuk takım 2. teknik molayı da 16- 12 önde geçti. Maçı bırakmayan Turuncu-Beyazlılar, Neslihan’ın smaçları, Sandra’nın bloklarıyla rakibini 20- 20’de yakaladı. Oyuna yeni giren Gözde’nin plasesi Eczacıbaşı’nı 22- 21 öne geçirdi. Gözdenin servisi serisiyle 2 sayı daha kazanan Eczacıbaşı skoru 24- 21 yaptı. Auta atılan smaç, arkasından Neslihan’ın smaçının blokta kalmasıyla rakip 24- 24 beraberliği sağladı. Neslihan’ın plasesi skoru 25- 24 yaptı. Arkasından Neslihan ve Sandra’nın bloku Eczacıbaşı’na seti 26- 24 kazandırdı. 1- 1 denge sağlandı.

Maçın üçüncü setini kazanmak ise Eczacıbaşı için hiç de zor olmadı. Oyuna iyice adapte olan Turuncu-Beyazlılar, bu setin de teknik molalarını 6- 6 ve 16- 11 önde tamamladılar. Seti de 25- 19 alıp skoru da 2- 1 lehlerine çevirdiler. İlk sette 6, ikinci sette 10 ve üçüncü sette de 6 sayı bulan Neslihan setin kazanılmasında büyük rol oynadı. Sena 5 ve Esra da 4 sayı ile setin kazanılmasında büyük rol oynadılar.

İki set kaybeden konuk takım 4.sete hızlı başladı. Çok iyi manşetler aldılar, Smaçlarıyla da sayıları buldular. İlk teknik molayı da 8- 3 önde farklı geçtiler. Eczacıbaşı’nın sultanları oyunu bırakmadılar. Libero Gülden ve kaptan Esra çok iyi manşetler aldılar. Pasör Özge de pas dağıtımını iyi yapınca, Neslihan, Senna ve Sandra da smaçlarıyla sayıları buldular. Skor 11- 11’de beraberliği sağladılar. İkinci teknik molayı da 16- önde geçtiler. Sonraki sürelerde büyük çekişme yaşansa da seti 26- 24 maçı da 3- 1 kazanan Eczacıbaşı Vitra D Grubu’nu yenilgisiz lider olarak tamamladı. 12 takımlı finale lider olarak çıkmayı başardı.

Loading...