‘F.Bahçe’nin UEFA’yı almasını isterim’

G.Saray Başkan Yardımcısı samimi açıklamalarda bulundu.

‘F.Bahçe’nin UEFA’yı almasını isterim’

Türk futbolundaki kaos ortamı yavaş yavaş yerini dostluğa bırakıyor.

Aykut Kocaman ile Fatih Terim arasında yaşanan hitap tartışması derbi öncesi ortamı gerdi. Ama Teknik Direktör Kocaman’ın G.Saray’ın Braga zaferini tebrik etmesinden sonra G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk samimi açıklamalarda bulundu:

FATiH TERiM’LE HiÇBiR SORUNUM YOK
Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde zafere ulaşmasını isterim. Tabi ki sevinirim. Sonuçta Türk takımı kazanacak. Fatih Terim, G.Saray’ın en önemli profesyonellerinden bir tanesi. Amiral gemisini teslim ettiğimiz profesyonel. Terim’le bugüne kadar en küçük bir problemimiz olmadı. Eski başkan Adnan Polat ile de bir sorunum yok.
G.SARAY sürdürebilir başarıyı yakalamazsa başarılı olmuş sayılmaz. G.Saray’ın Avrupa’nın ilk 10 kulübü arasında olması lazım. Avrupa’nın ilk 10 kulübünü gözümüzde büyütmememiz lazım. Barcelona ve Real Madrid büyük borçlardan bugünlere geldi. Onlar dünyada marka oldularsa bizim Türk takımlarımız da ve  G.Saray da marka olabilir.
2010-11 sezonunda şike yapıldı mı yapılmadı mı bilmiyorum. Ben amatör bir futbol seyircisiyim. Bu konuda uzmanlar konuştu. Benim işim değil.

EN BÜYÜK HAYALİM ‘SPOR LİSESİ’
Kulubün başında bir başkan varken ben başkan olacağım demek abesle iştigaldir.
En büyük hayalim G.Saray Spor Lisesi. Ali Sami Yen Spor Lisesi’nin 2 bin öğrencisi olursa en mutlu kişi ben olacağım.

QUARESMA BİZE SÜRPRİZ OLMAZ
Ben 12 yaşımda geldim bu camiaya, 37 sene olmuş. Kulüpte de 12 senedir faalim. Varsa ben görmedim. Ama birileri kendilerine ‘Derin Galatasaray’ süsü veriyorsa, onları ben bilemiyorum. Ateş üfleyerek sönmez, cümlesi bana ait değil. O cümle Atilla Aksoy’a ait. Quaresma transferi konusunun çok ciddi olduğunu tahmin etmiyorum. Milan Baros takası konuşuldu ama çok ihtimal vermiyorum ancak olursa da büyük bir sürpriz demem. Olabilir.

BAZI ŞEYLERİ HESAPLAYAMADIK!..
Cluj maçında stadı öyle görünce kötü oldum. Bizim hesaba katmadığımız bazı şeyler oldu. Temel çukuru 70-80 metre kazılan bir gökdelen inşaatı var. Öbür tarafta hastane inşaatı var. Cendere yolunda yeni inşaatlar başladı. Bu yaz stadın zemini ile ilgili ciddi çalışmalar yapılacak.
Plaf-Off’larda Beşiktaş ile oynayacağımız ve iptal edilen maçta İnönü Stadı’na metrekareye 80 kg yağmur yağdı. O akşam da metrekareye 65-70 kg bir yağmur yağdı. Çatı ile zeminin pek alakası yok. Çatı stadın orjinal projesinde var. Sorumluluklarımızı biliyoruz.

Arda’yı gözlerinden öperim
Adnan Öztürk, Arda Turan’ın F.Bahçe Ülker kampını ziyaret etmesi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı: Arda, alt yapımızdan yetişmiş, milli futbolcumuz. İspanya’ya transfer olarak, hepimizin gururu oldu. F.Bahçe’nin kampını İspanya’da ziyaret etmiş diye kıyamet kopuyor. Ben Arda kardeşimi böyle bir hareket yaptığı için gözlerinden öpüyorum.
Biz artık öyle bir hale geldik ki, ortada bir rekabet yok da düşmanlık varmış gibi olduk. Samimi söylüyorum, benim rakip takımlarım, yurt dışında maç yaptığı zaman formasının rengi beni hiç ilgilendirmiyor. Türk takımlarını destekliyorum.

AY-YILDIZ ÖNEMLİ
Onun göğsündeki Ay-Yıldız beni ilgilendiriyor. Türkiye’deki fanatizm, ziyareti farklı yöne çekerek fırtınalar kopartıyor.

Loading...