Fener zirvede, G.Saray takipte

Bu yıl en çok Fenerbahçe konuşulurken, Galatasaray ikinci sırada yer aldı.

Fener zirvede, G.Saray takipte

2012 yılında, spor dünyasının medyada en fazla ses getiren kulüp, sporcu, teknik direktör ve kulüp yöneticilerini belirleyen araştırmanın sonuçları açıklandı.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) hazırladığı rapora göre, Fenerbahçe, 2012 yılında medyanın en çok yer verdiği spor kulübü oldu. Toplam 770 bin 606 haber ve yazıda yer alan sarı-lacivertliler, haberlerini bir önceki yıla oranla yüzde 53 arttırdı.

Son şampiyon Galatasaray, yılın medyada en çok söz edilen ikinci spor kulübü oldu. 2011’e göre haberlerini yüzde 40 arttıran sarı-kırmızılılar, yıl genelinde 600 bin 614 haber ve yazıda yer aldı.

Ekonomik açıdan zor bir sezon geçiren Beşiktaş, MTM’nin medya araştırmasında yılın en çok konuşulan üçüncü spor kulübü olmayı başardı. 2012’de 451 bin 484 haber ve yazıda yer alan Beşiktaş’ı, Trabzonspor takip etti. Bordo-mavililer, 389 bin 589 haber ve yazıda adından söz ettirdi.

Son birkaç yıldır ligdeki performansıyla dikkat çeken Bursaspor, yılın medyaya en çok yansıyan ilk 5 kulübü arasına girerken, medyada öne çıkan diğer kulüpler ise, Eskişehirspor, Gençlerbirliği ve Sivasspor oldu.

GALATASARAY-FENERBAHÇE DERBİSİ ZİRVEDE
2012–2013 futbol sezonunun ilk yarısında, yazılı basında en çok Galatasaray–Fenerbahçe derbisi haber oldu. TT Arena’da 2-1 sonuçlanan karşılaşma için yazılı basında toplam bin 642 haberin yayınlandı.

Hakkında en çok haber çıkan ikinci derbi, bin 440 adetle sezonun ikinci haftasında İnönü Stadı’nda Beşiktaş ile Galatasaray arasında 3-3 berabere sonuçlanan karşılaşma olurken, ligin yedinci haftasında Beşiktaş’ın kendi sahasında Fenerbahçe’ye yenildiği derbi bin 96 habere konu oldu.

EN ÇOK DEV DERBİ YORUMLANDI
‘Üç büyükler’ arasında oynanan karşılaşmalar hakkında toplam 401 köşe yazısı yayınlanırken, en fazla köşe yazısı 184 adet ile Galatasaray–Fenerbahçe arasında oynanan ilk yarının son derbisi üzerine çıktı.

Beşiktaş–Galatasaray derbisi hakkında 113 köşe yazısı yayınlanırken, Beşiktaş–Fenerbahçe maçını köşelerinde 104 yazar yorumladı.

Loading...