Fenerbahçe’ye büyük müjde

Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları (Fenerbahçe Koleji) arazisinin satışı için onay çıktı.

Fenerbahçe’ye büyük müjde

Ataşehir’deki Fenerbahçe Koleji’nin bulunduğu arazinin Ocak ayında sona erecek irtifak hakkı, sarı-lacivertli kulüpte gergin bir bekleyişe neden olmuştu. Zira Maliye Bakanlığı’nın sözleşmeyi uzatmak istememesi ve “araziye meslek lisesi yapılması planlandığı” yönündeki iddialar gündeme bomba gibi düşmüştü.

Geçtiğimiz hafta Maliye Bakanlığı’na dilekçe veren sarı-lacivertliler, Başkent’ten gelen müjdeli haberle rahat bir nefes aldı. Başbakanlık talimatıyla Bakanlık, arazinin satışı için Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne onay yazısı yazdı. Bu gelişme sonrası Fenerbahçe Kulübü, daha önce kiracı durumunda bulunduğu arazinin mal sahibi olabilecek.

RESMİ YAZI BEKLENİYOR
Milli Emlak Genel Müdürlüğü, ‘onay’ bilgisini sözlü olarak Fenerbahçe’ye bildirdi. Kulüp, Ankara’dan 5-10 gün içinde resmi yazının gelmesiyle birlikte harekete geçecek.

Kolejin olduğu arazide, bundan sonraki prosedür şöyle işleyecek:
İlk olarak Bakanlık tarafından atanan bilirkişi, arazi için değer biçecek. Resmi yazı geldikten sonra kiracı Fenerbahçe, ilk satın alma hakkına sahip olacak ve arazi üzerinde istediğimi tasarrufta bulunabilecek.

DEĞERİ 30 MİLYON TL
Bilirkişi tarafından araziye 30-40 milyon TL civarında değer biçilmesi bekleniyor. Milli Emlak’a geçtiğimiz yıl 400 bin TL kira ödeyen Fenerbahçe’nin, irtifak hakkı Ocak 2013’te sona eriyordu.

Loading...