Fenerbahçe’ye flaş isim!

Aziz Başkan, muhteşem bir dönüş için talimatı verdi ve hedefteki ismi açıkladı.

Fenerbahçe’ye flaş isim!

Aziz Başkan, muhteşem bir dönüş için talimatı verdi. Hedefteki isim: Arda Turan… Görüşmelerde ‘manevi oğlu’ Emre kilit rol üstleniyor.

TARİH; 24 HAZİRAN 2009

Yer; o dönem Doğan Yayın Holding CEO'su olan Mehmet Ali Yalçındağ'ın evi… Her sezon bitiminde şampiyon takımın başkanını kutlamak için verilen geleneksel yemekte; Yalçındağ'ın konukları, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Başkanı Adnan Polat ve Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'di…
Hoşbeşin ardından yemeğe geçilirken, Aziz Yıldırım bombayı patlatmıştı:

“Adnan Başkan, Arda için 15 milyon Euro ödemeye hazırız… Hem de tamamı peşin…” Polat, “O zaman biz de Gökhan Gönül'le konuşalım” diyerek topu taca atmaya çalışırken, Yıldırım'dan son bir hamle gelmişti:
“Bizi yarım saat başbaşa bırakın, Arda isterse olur, yoksa zaten olmaz…”

Aylar sonra Polat, bu teklifi resmen doğrularken, Aziz Yıldırım'ın Arda'ya da 5 yıl için 25 milyon Euro garanti para teklif ettiğini açıklamıştı.

TARİH; 21 ARALIK 2010

Yer; Etiler'de açılışı yapılan bir işkembeci… Geceye sonradan katılan Aziz Yıldırım, karşısında Arda'yı görünce gayet samimi bir ifadeyle, “Naber lan Arda, sen de mi buradasın” diye takılmıştı. Arda da Fenerbahçe Başkanı'na esprili bir dille şu yanıtı vermişti: “Futbolu bıraktık, biz de açılışlara katılıyoruz Başkan…”

“Aradan aylar geçmiş, bu olayları neden yeniden yazıyorsunuz” diye sorabilirsiniz. Açıklayalım…

Uzunca bir süredir Galatasaray ile Arda Turan arasındaki görüşmeler yazılıp çiziliyor… Geçen sezon 12 milyon Euro karşılığında Atletico Madrid'e giden Arda'nın, bu yıl yeniden Sarı-Kırmızılı formayı giyeceği dedikoduları ayyuka çıkarken, özellikle Arda ve çevresi, şiddetle bu gelişmeleri yalanlıyor. Menaceri Ahmet Bulut, İspanya'da mutlu olduklarını ve kariyerlerine La Liga'da devam edeceklerini ifade ederek, bu konunun artık konuşulmamasını istiyor.

Galatasaray ile Arda arasındaki flört, aslına bakarsanız başlamadan bitti. Çünkü Arda'nın ayrılış şeklini bir türlü kabul edemeyen Fatih Terim, şiddetle geri dönüşüne de karşı çıktı. Başkan Ünal Aysal'ın, “Arda, mutlu olduğu yerde ve onu mutsuz etmek istemeyiz. Bu konudaki tek ciddi yaklaşım Atletico Madrid patronu Gil'in araması olabilir. Şu ana kadar bu da olmadı” açıklamasının nedeni de bu…

..Ve işte asıl bomba: Fenerbahçe, Arda Turan'ın peşinde. 3 Temmuz 2011'de gözaltına alınan, tam 365 günlük Metris ızdırabı 2 Temmuz 2012'de son bulan ve özgürlüğüne kavuşmasının üzerinden 3 hafta geçmesine karşın sessizliğini koruyan Başkan Aziz Yıldırım'ın, yönetici arkadaşlarına kesin bir talimat verdiği öğrenildi: “Arda Turan'ı bitirin…”

Fenerbahçe kulislerinde “Hamit'in rövanşı alınacak” görüşü hakim… Fakat Aziz Yıldırım, Arda Turan transferine bir rövanş gözüyle bakmıyor. Çünkü Aziz Başkan'ı tanıyanlar, tıpkı Anelka, Roberto Carlos örneklerinde olduğu gibi; arzu ettiği yıldıza bir gün mutlaka Sarı-Lacivertli formayı giydirmeyi düşündüğünü biliyor. Bu görüşmelerde kilit rolü de Aziz Yıldırım'ın ‘manevi oğlum' dediği Emre Belözoğlu oynuyor.

Transfer biter mi bitmez mi bilinmez; fakat Aziz Yıldırım'ın ‘ne pahasına olursa olsun' diyerek temaslara hız verilmesini istediği bir gerçek.. Ve küçük bir not daha; Ahmet Bulut'a çok yakın bir kişi, bu konuyu sorduğunda, Arda Turan'ın menaceri aynen şu cevabı veriyor: “Ne evet ne de hayır diyebilirim.”

Fanatik

Loading...