Fener’e flaş isim!

Yabancı golcü arayan Fenerbahçe, sürpriz bir isme göz dikti.

Fener’e flaş isim!

Yabancı golcü arayan F.Bahçe, sürpriz bir isme göz dikti. Sarı-Lacivertliler, adı uzun süredir G.Saray ile anılan Dimitar Berbatov’un transferi için harekete geçti.

Aykut Kocaman’ın, ‘Yabancı santrfor almalıyız’ diye rapor vermesinin ardından, ilk olarak Benficalı Oscar Cardozo ile görüşen Sarı-Lacivertliler, bütün çabalarına karşın Portekiz kulübü ile anlaşma sağlayamadı. F.Bahçe, bonservis için 12 milyon euro ödemeye hazır olduğunu bildirdi. Ancak Benfica, bazı Rus kulüplerinden gelen 15 milyon euroluk teklifleri masaya koyarak, olumsuz yanıt verdi.
Daha sonra Lyon’un yıldızı Bafe Gomis’e yönelen F.Bahçe yöneticileri, bunda da hedefe ulaşamadı. Futbolcunun Türkiye’ye gelmek istememesi ve Lyon Kulübü’nün 10 milyon euronun üzerinde rakamlar talep etmesi, transferin gerçekleşme şansını sıfıra indirdi.

5 MİLYON STERLİNE OLUR

Cardozo ve Gomis transferlerinin çıkmaza girmesi üzerine diğer alternatiflere yönelen Sarı-Lacivertliler, Manchester United’ın Bulgar yıldızı Dimitar Berbatov’a kanca attı. Bonservisi için 5 milyon sterlin istenen Berbatov’un, Paraguaylı Cardozo ve Fransız Gomis’e göre daha uygun maliyetli olması, bu oyuncuyu bir anda listenin ilk sırasına yerleştirdi. Bu rakamı makul bulan Sarı-Lacivertliler, şimdi Bulgar yıldızı ikna etme çabasını sürdürüyor. Transferin de 1-2 gün içinde sonuçlanması bekleniyor.

GALATASARAY YALANLADI

Galatasaray da resmi sitesinde Berbatov’un menajeri Dantchev’in kendileriyle görüşmek için İstanbul’a geldiği iddiasını yalanladı. Açıklamada, ‘Berbatov’la ilgili hiçbir girişimimiz yoktur’ denildi.

(Akşam)

Loading...