Gerilim tırmanıyor!

Sarı-kırmızılı kulüp, adliyeye sevk edilen taraftarları nedeniyle sert bir açıklama yayınladı.

Gerilim tırmanıyor!

Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nde Galatasaray ile Beşiktaş arasında Pazar günü oynanan derbi maçta çıkan olaylar sonra iki kulüp, ‘ortak açıklama’da bulunmuş, metindeki ‘olayları kimin tırmandırdığına, kimin çıkardığına, kimin hangi noktaya getirdiğine bakma lüksümüz yoktur’ ifadesi dikkati çekmişti. Ancak bu gelişmeden iki sonra sarı-kırmızılar, bir açıklama daha yaptı.

Resmi internet sitesinde ‘Kamuoyuna Duyuru ve Geçmiş Olsun Mesajı’ başlığıyla yer alan açıklama şöyle:
“09.12.2012 tarihinde oynanan Galatasaray-Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol karşılaşmasında İl Güvenlik Kurulu'nun almış olduğu ‘rakip sahaya taraftar götürmeme’ kararına rağmen bir grup Beşiktaş taraftarının habersiz, usulsüz, haksız ve maksatlı eylemi neticesinde istenmeyen olaylar vuku bulmuştur.

Saldırıya uğramış olan taraftarımız, sporcusunu ve kendisini koruma refleksi göstermiştir. Savunma refleksi içindeki taraftarımızdan bir bölümünün adliyeye sevk edilmiş olması kulübümüzce anlaşılamamış olup, adli süreç kulüp avukatlarımızca bizzat ve yakından takip edilmiştir.

Adaletin bir görevi de suçlu ile suçsuzu, haklı ile haksızı doğru bir şekilde ayırt etmektir. Bu kapsamda kendini ve sporcusunu korumaya çalışan bir kitleye suçlu muamelesi yapmak anlaşılabilir bir durum değildir. Kulübümüzün tesellisi bugüne kadar bizi hiçbir yerde yalnız bırakmayan ve özellikle de son iki senedir yapılan tüm ajitasyonlara rağmen vakarını ve duruşunu değiştirmeden kulübümüzün tribün olayları sebebi ile önemli bir ceza almamasını sağlayan taraftarımızın hiçbirisinin tutuklanmamış olmasıdır.

Bu vesile ile başta Yıldız Teknik Üniversiteli taraftarımız olmak üzere olaylardan etkilenen taraftarımıza ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimiz iletiyoruz.”

Loading...