GS Store’dan 65 milyon TL

Divan Kurulu Toplantısı'nda GS Store mağazalarının geliri açıklandı.

GS Store’dan 65 milyon TL

Galatasaray Kulübü Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’ndan gerçekleştirildi.

Toplantıya, kulüp başkanı Ünal Aysal katılmazken, yönetim kurulu adına Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk ile yöneticiler Semih Haznedaroğlu, Necati Demirkol ve Sedat Doğan katıldı.

GALATASARAY TEKERLEKLİ SANDALYE TAKIMI’NA BAŞARI BERATI
Divan toplantısında, bu yıl Japonya’ın Kitakyushu kentinde yapılan Kıtalararası Kupası’nda 4. kez dünya şampiyonu olan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı teknik heyet ve oyuncularına, divan başarı beratı verildi. Teknik heyet ve sporcuları beratlarını, İrfan Aktar, Adnan Öztürk ve Semih Haznedaroğlu’nun elinden aldı. Tek tek kürsüye çağrılan sporcular, büyük ilgi gördü ve ayakta alkışlandı.

Üyelerin görüş ve önerilerinin ardından kürsüye yönetim kurulu üyesi Sedat Doğan, Türk Telekom Arena’nın çatısının kapatılmamasına yönelik eleştirilere cevap verdi.

Çatı konusunda GSGM ve TOKİ ile görüşme halinde olduklarını belirten Doğan, “Stadın çatısının kapatılmasıyla ilgili geçen divan kurulu toplantısında ayrıntılı bilgi verilmişti. Stadın çatısının kapatılması ya da kapatılmaması hususu ile ilgili bazı görüşmeler içerisindeyiz. Gerek Gençlik ve Spor Bakanlığı gerekse TOKİ ile görüşmelerimiz sürüyor. Mümkün olduğu kadar tabii ki yükümlülüklerimize uyalım, ama teknik zorunluluklar var. Çimin durumu var. Buna uygun olarak günü geldiğinde uzlaşma yapıldığında tabii ki camiamızla paylaşacağız” dedi.

Yeni yönetimin, eski yönetim kurulu ile ilgili suçlamalarının olduğu yönünde görüşlere de cevap veren Doğan, “Bizim yönetim kurulunda, hangi arkadaşımız nerede eski yönetim kurulunu, eski başkanı suçlamış? Biz hep şunu söyledik ve tekrar ettik; Galatasaray’da bir bayrak yarışı var. Galatasaray’da eski başkan ya da eski yönetim kurulu üyeleri de yok. Galatasaray’da görevde olan ya da olmayan başkan var. Biz hepimiz bir aileyiz. Kardeşçe yaşıyoruz ve böyle yaşamak durumundayız. Eğer böyle ithamlar varsa bize bildirin, biz de kendimizi gözden geçirelim. Yoksa bu söylenenler doğru değil” diye konuştu.

“DAHA AZ MAĞAZAYLA AYNI CİROYA ULAŞTIK”
GS Store mağazalarının gelirlerinden de bahseden Doğan, Fenerbahçe’yi kast ederek, “Geçen yıl güzide rakibimizin 60 milyon TL ciro yaptığını hatırlatmak isteriz. Biz daha az mağaza ile bu sayıyı yakaladık. Geçen yıl ciromuz 32 milyon TL ile kapandı. Bu yıl ilk 6 ay, 34 milyon TL oldu. 2012 yılında toplam 64-65 milyon TL ciro bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Loading...