Hakeme tekme tokat saldırı

Amatör lig maçında futbolcular, kırmızı kart gösteren hakemi dövdüler.

Hakeme tekme tokat saldırı

Batman’da 10 takımın mücadele ettiği Amatör Lig B Grubu’nda, son sırada bir puanla yer alan Sasonspor ile 14 puanla 7’nci sıradaki Tüpraşspor, dün karşı karşıya geldi. Mücadele, çıkan olaylar nedeniyle iptal edildi.

Doğal çimli 19 Mayıs Semt Sahası’nda oynanan ve Tüpraşspor’un 5-0 önde olduğu maçtaın 40’ıncı dakikasında, bir pozisyon sonrası ikinci sarı karttan kırmızı kart gören Sasonsporlu Ahmet Çelik ve arkadaşları, asıl mesleği polislik olan orta hakem İhsan Doğan’a saldırdı. Doğan’ı tekme tokat döven futbolcular, rakip takım futbolcuları ve saha güvenliğinden sorumlu polisler tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Boyun ve yüzüne aldığı yumruklarla yaralanan hakem İlhan Doğan’ın şikayeti üzerine Sasonsporlu Ahmet Çelik, Hilmi Cangürdü, Recep Söylemez ve Şükrü Arslan, gözaltına alındı. Gözaltına alınan futbolcular, karakolda alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Sasonspor futbolcular, orta hakem İlhan Doğan’a yağmur ve çamur nedeniyle maçın ertelemesi yönünde talepte bulunduklarını anlatırken, “Kendisine ‘Bu sahada futbol maçı oynanır mı? Bu sahadan hayvanlar bile geçmez’ dedik. Defalarca maçın ertelenmesini söyledik. Hakem, ‘Benden iyi mi bileceksiniz, bu maç oynanacak’ diyerek, aleyhimizde kararlar vermeye başladı. Haksız yere yine gösterdiği kart sonucu arkadaşlarımız da kendilerine hakim olamadı” ifadelerini kullandılar.

Olumsuz hava koşulları ve saha zemini nedeniyle Sasonspor ve Batmanspor takımlarının, yedek futbolcu bulamadıkları için maça sadece 11 futbolcuyu götürmek zorunda kaldığı belirtildi.

Loading...