İmparator’a ilginç benzetme

Galatasaray'ın Schalke 04 ile eşleşmesine Bild'den ilginç bir yorum...

İmparator’a ilginç benzetme

Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray’ın Schalke 04 ile eşleşmesiyle ilgili Almanya’nın ünlü gazetesi Bild çarpıcı bir analiz yaptı.

Alman kulüplerinin eşleştiği takımları değerlendiren gazete, Schalke ile ilgili kısımda Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile ilgili olarak “Schalke maço antrenöre karşı” başlığını kullandı.

Fatih Terim’den “Türkiye Şampiyonu Galatasaray’ın starı” olarak bahsedilen haberde, “Maço antrenör, düğmeleri açılmış şekilde gömlek giymeyi ve kalın altın zincir takmayı seviyor. 2008 Avrupa Kupası’nda milli takım hocası olarak yarı finalde Almanya’ya karşı 3-2 kaybetmişti” sözleri dikkat çekti.

Öte yandan Bild Galatasaray’ın kadrosunda eski Schalkeli Hamit Altıntop’un yanı sıra Hamburg forması giymiş Ujfalusi ve Leverkusen’de oynamış Cris’in de olduğunu okurlarına hatırlattı.

SCHALKE KURADAN ÇOK MEMNUN
Bild Schalkeli yöneticilerin kuradan memnun olduğunu da haberinde vurgularken, kulüp Başkanı Clemens Tönnies’in, “Süper kura. Tam da benim içimden istediğim gibi oldu” ve Menajer Horst Held’in, “Galatarasaray grupta Manchester’i yenmiş olsa da, üst tura çıkma konusunda kendimize güvenimiz olmalı” açıklamalarına da yer verdi.

Loading...