İmparator’dan neşter

Fatih Terim, 4-4-2 sisteminin işlememesi üzerine harekete geçti.

İmparator’dan neşter

Tek forvete dönecek tecrübeli hoca, Hamit'e karşı tavırlarından rahatsız olduğu Eboue'yi kesecek.

Galatasaray, geçen sezona 4-3-3 taktiğiyle başlamış ancak takım bu sisteme alışamayınca teknik direktör Fatih Terim de şapkadan tavşan çıkarmış, 4-4-2 ile kupalara uzanmıştı. Ancak yeni sezonda bu sistem işlerliğini yitirdi. Yeni transferlerin bu dizilişe uyum sağlayamaması ve daha da önemlisi Selçuk ile Melo'nun geçen sezondan çok uzak kalması, Ujfalusi'nin yokluğunda savunmanın dağılması Terim'i yeni arayışa itti.

AMK’nın haberine göre; Galatasaray'ın hocası, Devler Ligi'ndeki kritik Braga sınavı öncesi sisteme neşteri vurdu. Galatasaray, bundan sonra 4-4-2'yi buzdolabına koyacak 4-2-3-1'le sezona devam edecek.

EBOUE'YE SABRI KALMADI
Fatih Terim kalan haftalarda bu taktikle orta sahayı daha kalabalık tutarak oyun üstünlüğünü pozisyona da yansıtmak istiyor. Orta sahada birçok yan pas yapan ancak kapanan hiçbir rakibi açamayan Galatasaray, bu bölgede bir adam fazla oynayarak kilidi kırmaya çalışacak. Yeni sistemde kanatlar da ayrıca önem kazanacak. Ancak öncelik formsuz isimlere kesiği vurmakta.

Terim, ne formunu ne de tavırlarını beğendiği Eboue'yi Braga maçından başlayarak yanında oturtmayı planlıyor. Hamit ile anlaşamayan Fildişili sağ bek, önündeki orta sahayı idare etmeyi seven bir oyuncu. Ancak Hamit ile uyumları ‘sıfır'. Terim, Eboue'yi kenara çekip sağ bek pozisyonunda Hamit Altıntop'u kullanmayı planlıyor.

Hamit'in önünde henüz formunu bulamasa da çalımları ve dikine oynamasıyla Engin Baytar forma giyecek. Burak, tek forvet olacak. Sol kanatta ise Braga'ya karşı Emre Çolak başlayacak, gidişe göre Amrabat kullanılacak.

Loading...