İşte Gökhan Töre gerçeği

Rubin Kazan takımının hocası Kurban Berdiyev'den ilginç iddia.

İşte Gökhan Töre gerçeği

Rusya’nın Rubin Kazan takımının hocası Kurban Berdiyev, Gökhan Töre’nin tehdit edildiği için Rusya’dan gittiğini iddia etti. Berdiyev, rüşvet istediği ile ilgili haberleri de yalanladı.

Rubin Kazan’ın hocası Kurban Berdiyev’in de aralarında olduğu bazı kulüp yetkilileri Türk futbolcu Gökhan Töre’nin eski menajeri Bektaş Demirtaş’tan oyuncunun transferi ile ilgili rüşvet istediği iddia edilmişti. Yaşanan olayların ardından Rusya’dan ayrılan Gökhan Töre, İstanbul’a gelerek başka menajer ile anlaştı ve takımına dönmeyi reddetti.

Berdiyev, uzun süredir Rusya’da gündemden düşmeyen rüşvet iddiası ve Gökhan Töre’nin gidişi ile ilgili basına açıklamalarda bulundu. Takım tercümanı Yaşar Özcan aracılığıyla Töre’nin menajerine ulaştıklarını ve oyuncunun kulübe dönmesini istediklerini söyleyen Berdiyev, “Ancak, Töre’nin menajeri oyuncunun tehdit edildiğini ve bu yüzden gelmeyeceğini söyledi. Ayrıca, genç oyuncunun Türkiye konsolosluğundan yardım istediği belirtildi.” diye konuştu.

Öte yandan, Türkiye Kazan Başkonsolos’u Sabri Tunç Angılı ise Gökhan Töre’nin kendilerine başvurmadığını ve yardım istemediğini dile getirdi. Töre’nin eski menajeri Demirtaş’tan rüşvet istemediğini ifade eden Berdiyev, iddiaların tamamen kara propaganda olduğunu savundu.

Konuyla ilgili güvenlik güçleri soruşturma başlattı ve incelemeler yapılıyor. İfadesi alınmak üzere çağırılan Rubin Kazan’ın hocası Kurban Berdiyev ifade vermeye gitmedi. Berdiyev, ilerleyen günlerde ifade vermeye gideceğini de açıkladı.

 

Loading...