Kaçan balık büyük oldu

Manisa 300 bin euro yüzünden almadı, ManU'da değerini 20'ye katladı.

Kaçan balık büyük oldu

Jimmy Floyd Hasselbaink, Kaka, Sami Hyypia Avrupa futboluna damga vuran tüm bu oyuncuların yolları Türkiye’den geçti. Kimi gittiği Anadolu takımında beğenilmedi, kimi son anda elden kaçırıldı. Bu listeye yen ibir isim daha eklendi: Alexander Buttner.

AMK’nın haberine göre; 11 Şubat 1989 doğumlu Hollandalı futbolcu, geçtiğimiz sezon Manisaspor’un Manisa’ya kadar getirdiği ancak Hollanda ekibi Vitesse’ye ödenecek 300 bin euroluk yetiştiricilik bedeli nedeniyle transferinden vazgeçtiği sol bek oyuncusu. O dönem Manisaspor’un genel menajeri Öner Karalar tarafından Manisa’ya ailesi ile birlikte getirilen ve 3 gün boyunca burada kalan Buttner, Ege ekibi ile anlaşmıştı.

3.9 milyon pounda gitti!
Kulüpler arasında son anda ödeme şekli nedeniyle sıkıntı yaşandı. 300 bin euroluk yetiştirme parasını Manisa 3 taksitle ödemek istedi. Vitesse buna karşı çıktı. Sonrasında devreye giren Manchester United, 3.9 milyon pound karşılığında yıldız futbolcuyu kadrosuna kattı, 5 yıllık sözleşme imzaladı. Asıl mevkiisi sol bek olmasına rağmen orta sahada da görev yapan Buttner, Manchester United’ın Wigan ile oynadığı son Premier Lig’i maçında attığı golle yıldızlaşmıştı. Kısacası kaçan balık büyük oldu.

Manisaspor’un 300 bin euro yüzünden almadığı Buttner, Manchester United’ın gelecekte çok şey beklediği isimlerden biri vfe değeri artık 14 milyon TL.