Kartal kalecisini buldu

Beşiktaş, Glasgow Rangers'ın kalecisi Allan Mcgregor ile bonservis bedelsiz olarak 3 yıllık anlaşma imzaladı.

Kartal kalecisini buldu

Bir süredir yabancı kaleci arayışlarını sürdüren Beşiktaş, İskoç Allen McGregor ile 3 yıllık anlaşmaya vardı. Siyah-Beyazlı kulüp Kolombiyalı Ospina ile uzun süredir görüşüyordu.

Ancak Ospina’nın forma giydiği Nice Kulübü bonservis bedelini 5 milyon euro seviyelerinden aşağıya indirmeyince Siyah-Beyazlı Futbol Komitesi, Kolombiyalı kalecinin transferinden vazgeçmek zorunda kaldı.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Yönetici Ahmet Kavalcı, “Ospinayı istiyorduk. Yaklaşık 1 aydır da temas halindeydik. Ancak bonservis bedeli ve oyuncuya verilecek ücretler konusunda anlaşma sağlayamadık. Bizden çok yüksek rakamlar talep edildi. Listemizdeki diğer bir kaleci adayı McGregor ile görüşmeye başladık. ayrıca Ospina için 40’tan fazla menajer devreye girdi. Bu şartlarda transferin olması çok zordu” diye konuştu.

Teknik Direktör Samet Aybaba ise McGregor için araştırmalar yaptıklarını, yaşadığı bölge ve evine kadar bilgi topladıklarını, yaşam şekli ve aile yapısını incelediklerini belirtti. Aybaba, yetenekli kalecinin takıma katılması halinde faydalı olacağına inandığını da sözlerine ekledi.

Yeni transferin Avusturya’daki Beşiktaş kampına 18 Temmuz’da katılması bekleniyor.

Loading...