‘Meireles çılgınlığı’

Raul Meireles'in aldığı ceza İtalya basınında geniş yer buldu.

‘Meireles çılgınlığı’

İtalya basını Fenerbahçe’nin Portekizli oyuncusu Raul Meireles’e verilen ceza ve bunu takiben Tahkim Kurulu ile yapılan duruşmalı toplantıya geniş yer verdi.

Ulusal haber ajansı ANSA, “Büyük ceza, Meireles kendini savundu” başlığıyla verdiği haberde, “Tahkim Kurulu, Meireles’le bir araya geldi. Kurul, hareketin yapıldığı anın görüntülerinin tüm açılardan tespitini sağlaması için savunmaya beş gün daha zaman tanıdı” ifadesini kullandı.

Meireles’e verilen ceza Gazzetta Dello Sport’da, “Meireles çılgınlığı” başlığı altında yayınlandı. Haberde, “Hakeme tükürdüğü ve hakaret ettiği gerekçesiyle 11 maç cezası alan Meireles, iddiaları reddetti” sözleri yer aldı.

Gazetede ayrıca Meirelesi’in, “Bir çok gay arkadaşım var. Onlara derin saygı duyuyorum. Önyargılı değilim. Homofobik bir jest değildi. Türkiye’deki anlamının farklı olduğunu bilmiyordum. Ben sadece hakeme korkak olduğunu söylemek istedim. Hakemin iddiaları aşağılayıcı ve lekeleyici. Suçsuzluğumu göstermek için mahkemeye gideceğim” dediği belirtildi.

Loading...