Meireles görüntüleri neden 3 gün sonra verildi?

Futbol kamuoyu, Meireles'in hakem Halis Özhakya'ya tükürüp tükürmediğini tartışıyor. Derbiden 3 gün sonra yeni görüntüler yayınlaması, F.Bahçe'de şok etkisi yarattı. Peki görüntüler neden bu kadar geç verildi? İşte cevabı...

Meireles görüntüleri neden 3 gün sonra verildi?

Türk Telekom Arena’da geçtiğimiz hafta oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçının 82’inci dakikasında kırmızı kart gören sarı-lacivertli oyuncu Raul Meireles, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 12 maç men cezasına çarptırıldı. Rekor cezanın 3 maçı hakeme yapılan el hareketi, 1’i çift sarı kart, 8’i ise Portekizli futbolcunun hakem Halis Özkahya’ya tükürdüğü için verildi. Ancak Çarşamba gecesi ortaya çıkan görüntüler, sarı-lacivertli camiayı ayağa kaldırdı.

Derbi sonrası yayıncı kuruluşun internet sitesinde yer alan görüntüde Meireles’in hakeme tükürdüğü izlenimi ortaya çıkarken, üç gün sonra Lig TV’den yayınlanan farklı açıdan görüntüde ise oyuncunun böyle bir harekette bulunmadığı görüşü hakim oldu. Bunun üzerine Fenerbahçe taraftarları, PFDK’yla birlikte yayıncı kuruluşu da hedef tahtasına koydu.

Flaş gelişme sonrası kafalarda iki tane büyük soru işareti oluştu:
-Görüntüler neden üç gün sonra yayınladı?
-PFDK, karar verirken bu görüntüleri de izledi mi?

FENERBAHÇE’NİN BAŞVURUSU KABUL EDİLDİ 

İŞTE BU SORULARIN YANITI
Lig TV Spor Hakları ve Prodüksiyon Sorumlusu Bora Koçyiğit, konuyla ilgili olarak sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Maçtan bir gün sonra Lig TV’de ekrana gelen ‘Pazartesi Gecesi Futbolu’ programında pozisyonla ilgili görüntüler zaten yayınlandı. Ancak Çarşamba günü FB TV’de açıklama yapan Raul Meireles’in, kesin bir dille hakeme tükürmediğini ifade etmesi üzerine, statta bulunan 27-28 kamerayı tek tek inceledik. Hiç bir ayrıntıyı kaçırmamak için titiz bir çalışma yapıldı. Bu sayede Pazartesi ekrana gelen görüntülerde olmayan farklı açıdan yeni bir görüntüye ulaştık ve bunu Çarşamba gecesi yayınladık. Kulüp televizyonu da bunu kullandı. Fenerbahçe taraftarları tarafından ‘görüntüler üç gün sonra verildi’ iddiasıyla yoğun tepki oldu. Ancak böyle bir şey kesinlikle yok. Zaten bu tepki, yeni görüntüler ortaya çıkınca oluştu. Titiz bir çalışma sonrası bu görüntülere ulaşıldı. Şansal Büyüka, yarın oynanacak Fenerbahçe-Kardemir Karabükspor karşılaşması sonrası Lig TV’de yayınlanacak ‘Maraton’ programında gerekli açıklamayı yapacak. Tüm yaşananları detaylı bir şekilde futbol kamuoyuyla paylaşacak” ifadelerini kullandı.

GÖRÜNTÜLER FENERBAHÇE’DEN SAKLANDI MI?
Sarı-lacivertli yönetimin görüntü talebinin yayıncı kuruluş tarafından kabul edilmediği veya eksik görüntü verildiği iddiasıyla ilgili olarak ise Koçyiğit, “Yayıncı kuruluş olarak kulüplere görüntü vermek gibi bir durumumuz yok. Sadece Türkiye Futbol Federasyonu’nun istemesi halinde görüntüler verilir” dedi.

Loading...