Meireles için şok sözler

Sadri Şener, Fenerbahçe camiasını oldukça kızdıracak açıklamalar yaptı.

Meireles için şok sözler

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, PFDK’nın 12 maç men cezası verdiği ve cezasının inmesi gündemde olan Fenerbahçeli futbolcu Raul Meireles hakkında şoke eden sözler sarfetti.

Galatasaray maçı sonrası Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ programına katılan Şener, “Meireles’in saç stiline ve kolundaki dövmelere bakılınca, hakeme o hareketlerini neden yaptığı belli oluyor. Trabzonspor, bu saç stilinde ve böyle dövmeleri olan bir futbolcuyu almaz. Tahkim Kurulu, Fenerbahçe’nin yan kuruluşu gibi. Belki Meireles’in cezasını düşürecekler. Ama ben cezanın artması gerektiğini düşünüyorum. Futbol Federasyonu Başkanı’nın, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetici Şekip Mosturoğlu ile görüşmesini doğru bulmuyorum Bu ziyareti çok acı bir şey olarak görüyorum. Bizimle dalga geçmek gibi bir şey” dedi.

Trabzonspor Başkanı, maç sırasında Galatasaraylı oyuncu Burak Yılmaz’a gösterilen tepkiler için, “Sahaya atılan maddeleri tasvip etmiyorum ama bu futbolda bu tip tepkiler oluyor. Atılan maytap gitti bizim Giray’ı buldu. Burak dediği gibi 5 milyon euro kazandırdı, ama daha farklı olabilirdi. Oyuncuyu zorla tutacak değildik. Bize konuştuğu gibi davranmadı. Galatasaray ile dosttuk. Trabzon halkı da Galatasaray’ı severdi. Yine böyle olmasını isterdik. Ancak bundan sonraki yıllarda ilişkilerin iyi olacağını sanmıyorum” ifadelerini kulandı.

Şener, Trabzonspor’daki görevinden ayrılan Giray Bulak’la ilgili soruya, “Hocaların da koşturduğu bir kulvar var. Para kazanmak, otorite olmak gibi. Bizim Giray Hoca’ya verdiğimiz makamla, Mersin İdmanyurdu’nun verdiği makam arasında fark var. Gitmesini hoş mu karşılıyorum, hayır” dedi.

Sadri Şener, “Önceden Fenerbahçeliydim” açıklamasının hatırlatılması üzerine ise “1967’de yılından önce, Trabzonspor kurulmadan önce Fenerbahçeliydim. O dönemde Ankara’da yaşıyordum, Trabzon’da yaşasaydım Galatasaraylı olurdum. Karadenizli 50 yaşında olup İstanbul takımların tutan insanlar da vardır. Doğru mudur, değildir” şeklinde konuştu.

 

Loading...