Meireles’ten bomba açıklamalar

Ceza sonrası kendini savunan Meireles, Halis Özkahya'ya tepki gösterdi.

Meireles’ten bomba açıklamalar

Fenerbahçeli futbolcu Raul Meireles, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) 12 maç men kararı sonrası adeta çılgına döndü.

MEIRELES’İN OYNAYAMAYACAĞI MAÇLAR

Portekiz Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesine yıldız oyuncu, “Doğruyu ortaya çıkarmak için savaşacağım. Bu yalanlara katlanmayacağım. Hakeme homoseksüel işareti yapmışım. Bu doğru değil. Hakeme tükürmedim. Görüntülerden bunu çıkarmak imkansız çünkü yapmadım. Tükürmenin fiziksel şiddetten daha iğrenç bir hareket olduğunu düşünüyorum. Hakeme sadece korktuğunu belirten el hareketleri yaptım. Eşcinsel birine iddia edildiği gibi bir şey yapmam, çünkü böyle bir tercih biri cesur davranıyordur. Gay arkadaşlarım var, bunun için cesur olmanız gerekir. Asla ayrımcı davranışlarda bulunmam” dedi.

Meireles, “Hakem Portekizce bilmiyor ve ben onunla İngilizce konuştum. Ancak raporda ‘bilmediğim bir dil’ ifadesi kullanılmış. Neden cezalandırıldığımla ilgili bir fikrim var, ama bu yaptıklarım için değil. Hakem, imajımı karalamak istiyor. Raporunda yazdıklarıyla bunu yapıyor. Yapmadığım bir şey yüzünden cezalandırıldım” ifadelerini kullandı.

Loading...