Mersin’den kritik galibiyet

Mersin BŞB, deplasmanda Olin Edirne'yi 74-62 mağlup etti.

Mersin’den kritik galibiyet

Beko Basketbol Ligi’nin 11. haftasında deplasmanda Olin Edirne’ye konuk olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, mücadeleden 62-74 galip ayrıldı.

Beko Basketbol Ligi’nin 11. haftasında deplasmanda Olin Edirne’ye konuk olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, mücadeleden 62-74 galip ayrıldı. Dışarıdan 6/11 üçlük yüzdesiyle 24 sayı bulan ve 10 asist yapan David Holston’la boyalı alandan da Ali Karadeniz’in 23 sayısı ile etkili olan konuk ekip, ligdeki 4. galibiyetini elde etti. Edirne’de ise maçı 25 sayı-9 ribaundla tamamlayan Artsiom Parakhouski’nin çabası yeterli olmadı.

Mücadelenin ilk bölümünde Ali Karadeniz – Mutlu Demir ikilisinin sayılarıyla üstünlüğü eline alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu iki oyucunun bulduğu toplam 16 sayı ile ilk çeyreği 15-24’lük skorla önde tamamladı. Rakibinin dış atışlarına Artsiom Parakhouski’nin bireysel çabasıyla yanıt veren Olin Edirne, aradaki farkı kapatarak devre sonunda 33-32’lik üstünlüğü eline aldı.

İkinci yarıda savunma sertliğini iyice arttıran Mersin temsilcisi, özellikle David Holston’un üç sayı çizgisinin gerisinden yüksek bir yüzde yakalayarak yeniden öne geçmesini bildi ve final periyoduna 46-57 önde girdi. Son çeyrekte de rakibine kolay sayı şansı tanımayarak kontrolü elinde tutan Mersin Büyükşehir Belediyesi, rakibini 62-74’lük skorla devirdi.

Loading...