Nene’ye Q7 engeli

Beşiktaş’ın devre arasında planladığı Nene transferi, Quaresma'ya takıldı.

Nene’ye Q7 engeli

Devre arası transferinde listenin en başında yer alan Paris Saint Germainli Nene için bütün imkanlarını devreye sokan Beşiktaş Yönetimi'nin karşısına Q7 kriterleri çıktı.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre; Brezilyalı oyuncunun 3 milyon euro istemesi karşısında bazı yöneticilerin, “Bu rakama transfer olursa o zaman camia bize ‘Quaresma'yı niye gönderdiniz?' diye hesap sorar. Bu nedenle bu parayı Nene'ye veremeyiz. Ona o kadar para verirsek, bu durum takım içerisindeki diğer oyuncuların da performansını olumsuz etkiler” diye konuştukları ortaya çıktı.

Yöneticilerin Nene transferi hakkında yaptığı bu eleştirilere hak veren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da, Nene'ye kesinlikle bu kadar para veremeyeceklerini söylediği öğrenildi. İyi giden takımı böylesine bir transferle bozmak istemeyen Orman'ın, 2.5 milyon euro üzerindeki bir rakamı Nene transferinde kesinlikle harcamayacağı belirtildi.

Öte yandan bu konuda Samet Aybaba ile de görüşen futbol komitesinin deneyimli hocaya, “Nene transferini çok istediğini biliyoruz ama maddi sınırlarımızı zorlarsa bu oyuncuyu almamız imkansız olur. Böyle bir durumda yabancı hakkımızı sol bekte kullanırsak Uğur Boral'ı ileride oynatabilirsin. Hücum hattında oyuncularını istediğin gibi değiştirebilirsin” diye öneride bulunduğu öğrenildi.

Bu arada Ziegler'in de yarım sezon için 800 bin euro istediği, bunun da yönetime fazla geldiği vurgulandı.

Loading...