Orman’dan Baros itirafı!

Fikret Orman sezonun ilk yarısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Orman’dan Baros itirafı!

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısını 30 puan toplayarak kapatan ve maç fazlası ile ikinci sırada yer alan Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman sezonun ilk yarısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Siyah Beyazlı takımın bu akşam oynadığı ve 3-1 kazandığı Kayserispor maçının ardından gazetecilerle yaptığı sohbet sırasında açıklamalarda bulunan Orman, ilk olarak takımının topladığı 30 puan hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Orman şampiyonluk için ise 70 puan civarı bir sayıya ulaşmaları gerektiğini vurguladı.

”ŞAMPİYON OLMAK İÇİN 70 CİVARI PUAN TOPLAMAMIZ GEREKİYOR”
“30 puan ilk yarı için yeterli değil ancak rakiplerimizin puan kayıplarını göz önünde bulundurursak çok da üzülmemiz gereken bir durumda değiliz. Benim düşüncem ilk yarı için 36 puan toplamamız yönündeydi. Ancak son haftalarda çok kolay puan kayıpları yaşadık. Şampiyonluk için ise 70 puan civarı bir sayıya ulaşmamız gerekiyor.”

“QUARESMASPOR TARAFTARI OLUŞTUĞU İÇİN BAROS TAKASI GERÇEKLEŞMEDİ. BANA KALSA BU TAKASI YAPARDIM”
Fikret Orman sözleşmesini feshederek takımdan ayrılan Quaresma için Galatasaray'dan teklif gelip gelmediği konusunda şunları söyledi:

“Quaresma konusu artık kapandı. Kendisi için sezon başında Galatasaray'dan bir talep olmuştu. O dönem Baros ile takasını gündeme almıştık. Ancak bu gerçekleşmedi. Daha sonra da Galatasaray'dan bu yönde bir teklif almadık. Ben sezon başında Quaresma'nın Baros ile takas edilmesini isterdim. Bu gerçekleşmedi çünkü sezon başında Quaresmaspor taraftarları oluşmuştu.”

“FEDA DİYENLERİN PERFORMANSI YÜKSELDİ”
Orman takımın sezonun ilk yarısında gösterdiği performanstan memnun olduğunu dile getirirken “ilk yarı için Holosko ve Ersan bana göre performansları ile öne çıkan isimlerin başında geliyorlar. Bu iki oyuncunun da ücretlerinde indirime giderek ‘Feda' demeleri ve performanslarının yükselmesi güzel bir durum oldu.”

“BİR OYUNCUNUN 100 BİN TL'SİNİ VEREMEZKEN, DİĞERİNE 10 TRİLYON ÖDEME YAPARSANIZ TAKIM RUHUNU OLUŞTURAMAZSINIZ”
Başkan Orman oyunculara yapılan ödemelerin zamanında yapılması ve ücret dengesinin oluşturulması gibi etkenlerin takım olmada önemli katkı sağladığının altını çizdi.
“Bir futbol takımında oyunculara zamanında ödeme yapılıyorsa ve ücret dengesi bir şekilde sağlanmışsa önemli bir yol kat edilmiştir. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana bu konuya özen göstermeye çalıştık. Öyle bir takım düşünün ki bir futbolcu 400 bin TL alıyor ama o oyuncunun 100 bin TL'sini veremezken diğer bir futbolcuya 10 trilyon ödeme yapıyorsunuz. Böyle bir takım olmaz. Tabi ki bir ekipte herkes aynı maaşı almayacak. Arada farklar olacak ama bu farkların dengesini sağlayıp, ödemeleri zamanında yapmanız lazım.”

Loading...